Grāmatā iekļautas desmit esejas, kuru caurviju ideja ir ģenealoģiska un arheoloģiska tagadnes vēstures iezīmēšana. Īpaši uzsvērtas ir mūsdienu biopolitiskās norises, kas iekļaujas it kā marginālos fenomenos.
Grāmatā aplūkota “jaunās pasaules” tapšana, modernā biopolitika un nekropolitika kā tās sastāvdaļa, dažādās vēstures, kritiskā vēsture un kristietības nozīme, “dzīves reformēšana”, “krievu kosmisms” un mūsdienu atbalsis.
Tāpat krājumā aplūkots Valters Benjamins, viņa idejas un uzturēšanās Rīgā, kā arī Mildas Palēvičas idejiskie meklējumi un vēsturiskais novietojums. Autors pievērsies arī pasaules mājīgošanas iespējām un Džuzepes Tomazi di Lampedūzas risinājumam un saiknei ar Latviju.
Krājums vedina pārdomāt dažādos kultūras fenomenus un mūsdienīgās eksistences, un politiskās tehnoloģijas. Vienlaikus grāmata ļauj apzināties mūsdienu norises un pievērš uzmanību Latvijas kultūras vēsturē novārtā atstātām personām un lielumiem. Grāmata ir ne tikai filozofiski vēsturiska rekonstrukcija, tā varētu rosināt diskusijas par Latvijā pastāvošo atbilstīgo fenomenu apjēgsmi, izpēti un turpmāko rīcību, norāda izdevniecībā.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri