• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Dziesmu svētku dalībnieki varēs bez maksas braukt ar vilcienu Rīgā

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 10:49, 01.06.2023


Dziesmu svētku dalībniekiem, uzrādot svētku dalībnieka identifikācijas karti, no 2.jūlija līdz 10.jūlijam būs iespēja bez maksas izmantot dzelzceļa pasažieru pārvadājumus Rīgas teritorijā A un B zonu ietvaros, paredz ceturtdien valdībā atbalstītie grozījumi Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumos.Grozījumu anotācijā teikts, ka Dziesmu un deju svētki notiks Rīgā no 2023.gada 30.jūnija līdz 9.jūlijam. Pamatojoties uz dalībnieku reģistrācijas datiem, svētkos piedalīsies 40 892 dalībnieki, bet svētku pasākumus apmeklēs apmēram 500 000 skatītāju. Vairāk nekā 60 svētku pasākumu notiks dažādās tiem piemērotās vietās. Galvenās norises vietas, kurās tradicionāli notiek lielākie un daudzskaitlīgākie svētku pasākumi, ir Daugavas stadions un Mežaparka Lielā estrāde.

Satiksmes ministrijā norāda, ka AS "Pasažieru vilciens" ir veikusi prognozes, kā arī aplēsusi iespējamo finansiālo ietekmi. Ņemot vērā 2018.gada datus par pārvadātajiem svētku dalībniekiem un "Rīgas satiksmes" plānotos satiksmes ierobežojumus attiecīgajā laika periodā, "Pasažieru vilciens" 2023.gadā prognozē dalībnieku braucienu skaita pieaugumu par 30%.

Šogad svētku norises laikā braucienu skaits A un B zonās varētu sasniegt 18 173, tādējādi ar 100% finansējumu kompensējamā summa veidos 21 201 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Tāpat "Pasažieru vilciens" izvērtē iespējamos variantus papildu vilcienu norīkošanai svētku laikā.

Ministru kabineta sēdes protokollēmums paredz, ka Satiksmes ministrijai sadarbībā ar Kultūras ministriju (KM) būs nepieciešams sagatavot aplēses par "Pasažieru vilciena" zaudējumiem, kas radušies, pārvadājot Dziesmu un deju svētku dalībniekus, un abām ministrijām būs nepieciešams sagatavot un līdz šā gada 1.septembrim iesniegt MK rīkojuma projektu par apropriācijas pārdali 2023.gadā no KM valsts budžeta programmas "Kultūras mantojums" uz Satiksmes ministrijas budžeta programmu "Sabiedriskais transports".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Klajā nākusi jauna grāmata bērniem «Kartupeļa karaļvalsts»

Bērnu grāmatu izdevniecībā "Liels un mazs" izdota Helenas Kohas stāstu grāmata "Kartupeļa karaļvalsts", kuru ilustrējusi Anne Pikova, informēja izdevniecības direktore Alīse Nīgale.

Izklaide Varētu slēgt Raiņa un Aspazijas muzeju Šveicē

2025.gadā varētu slēgt Raiņa un Aspazijas muzeju Lugano, Šveicē, kur abi dzejnieki savulaik dzīvoja trimdā, vēsta Latvijas Radio, atsaucoties uz Šveicē dzīvojošo Vitu Matīsu, kura līdz darbojusies ekspozīcijas izveidē.

Izklaide Latviešu animācijas filma izvēlēta festivālā Toronto (+VIDEO)

Toronto piedāvā platformu, kurā filmu veidotājiem ir iespēja prezentēt savus topošos projektus to potenciāliem finansētājiem.

Izklaide Dailes teātra direktors izcēlis, kāds būtu sliktākais iznākums skandāliem

Lai gan pēdējā laika skandāli Latvijas teātru vidē ir atsevišķi skatāmi notikumi, tas rada iespaidu par turbulenci, un sliktākais būtu, ja tā visa rezultātā kristos nozares reputācija, intervijā sacīja Dailes teātra direktors Juris Žagars.

Lasiet arī

Sabiedrība IZM: skolēns var mainīt otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs

Apgalvojums, ka skolēns nevarētu iegūt pamatizglītību, mainot otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs, neatbilst patiesībai, šodien parlamentā uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga, noliedzot publiski izskanējušos apgalvojumus.

Kriminālziņas Dreiliņos atsavināts plašs klāsts narkotiku (+FOTO)

Pagājušonedēļ Valsts policija saņēma informāciju par pļavā novietotu automašīnu ar narkotikām. Aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā tika aizturēta kāda sieviete un nepilngadīgs jaunietis, ziņo Valsts policija.

Sabiedrība Tiek plānota akcīzes celšana alum. Pēc alus darītāju domām - netaisnīgi

Latvijas Alus darītāju savienība iebilst pret plānoto akcīzes nodokļa paaugstināšanu alum, otrdien valdības sēdē sacīja Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Pēteris Liniņš.

Veselība Jūrmalas slimnīcā trūkst speciālistu - veidojas garas rindas

Speciālistu trūkuma un iekārtu pilnas noslodzes dēļ Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas uz izmeklējumiem, informēja SIA "Jūrmalas slimnīca" pārstāve Velta Vasiļevska.