• Guna,
  • Judīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Zemes stundas koncertā atbalstīs dabas atjaunošanu Ukrainā

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 16:55, 16.03.2023


Zemes stundas nedēļā Pasaules Dabas Fonds aicina uz īpašu šim notikumam veltītu koncertu, kas norisināsies 23.martā pulksten 19.00 Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā. Visi koncerta ienākumi par biļetēm tiks novirzīti kara izpostīto dabas aizsargājamo teritoriju atjaunošanai Ukrainā. Zemes stundas koncertā šogad uzstāsies dziedātāja Grēta, čellu trio "Melo - M" un Igo, informē Pasaules Dabas Fonda komunikācijas vadītāja Daina Šteinberga.


Publicitātes foto.

Šodien viena no lielākajām vides problēmām pasaulē ir bioloģiskās daudzveidības straujā samazināšanās. Saskaņā ar Pasaules Dabas Fonda (WWF) Dzīvās planētas ziņojumu: no 1970. līdz 2022.gadam par vidēji 69% samazinājušās zīdītāju, putnu, rāpuļu, abinieku un zivju populācijas. Bioloģiskās daudzveidības krīze tiek vērtēta kā masveida sugu izmiršana uz mūsu planētas, un sugu straujā izzušana šodien ir simtiem reižu lielāka nekā to tā notiktu dabiski.

Kaimiņvalsts Ukraina, kura nereti tiek dēvēta par Eiropas zaļo sirdi, piedzīvo dabas daudzveidības iznīcību vēl straujāk. Karš ir skāris aptuveni 27% no visām aizsargājamajām dabas teritorijām Ukrainā.

Šobrīd steidzama rīcība klimata, dabas un bioloģiskās daudzveidības jomā ir nepieciešama vēl vairāk nekā jebkad agrāk. Zemes stunda ir brīdis, kas par to atgādina, pievēršot miljoniem cilvēku uzmanību un iedvesmojot rīcībai.

"Mēs, cilvēki, neesam vienīgie, kas dzīvo uz Zemes. Mēs to dalām ar daudzām citām dzīvām radībām. Tāpēc man šī diena un Zemes stunda ir svarīga, jo tā atgādina mums, ka esam atbildīgi par to, ko nodarām mūsu Zemei un pārējai dzīvībai uz tās," uzsver dziedātāja Grēta.

Koncerts notiks nedēļā, kad pasaulē norisināsies vērienīgākā vides akcija - Zemes stunda, kas ik gadu apvieno miljoniem cilvēku, uzņēmumu un organizāciju no vairāk nekā 190 valstīm un teritorijām. Zemes stunda ir rets vienotības brīdis, pievēršot uzmanību arvien pieaugošajiem klimata pārmaiņu draudiem un neatgriezeniskajai dabas izzušanai.

Šis gads Latvijā ir arī lielākā kultūras notikuma - Dziesmu un deju svētku - gads, tāpēc šogad īpaši tiks godināti mākslas un kultūras jomas pārstāvji, kas dabas un klimata tēmas risina savā radošajā darbībā, iedvesmojot citus domāt un rīkoties. Koncertā tiks sveikti konkursa Klimata vēstnieks kultūrā un mākslā laureāti.

Biļetes uz koncertu pieejamas Biļešu paradīzē.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Porcelāna muzejs aicina ikvienu izgatavot savu Ziemassvētku dāvanu (+VIDEO)

Darbs ar trauslo materiālu nav viegls, taču to var apgūt ikviens.

Kultūra Latvijā viesosies Ukrainas kultūras nozares pārstāvju delegācija

Latvijā 6.decembrī un 7.decembrī viesosies Ukrainas kultūras un informācijas politikas ministra vietnieks Eiropas integrācijas jautājumos Tarass Ševčenko un 20 Ukrainas kultūras nozares pārstāvju delegācija, kuras dalībnieku vidū būs žurnālisti, viedokļu līderi, valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora pārstāvji.

Kultūra Latvijas Kultūras akadēmija izsludinājusi konkursu uz rektora amatu

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) izsludinājusi atklātu starptautisku konkursu uz rektora amata vietu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Kultūra Lielā pieprasījuma dēļ pagarināta Jūrmalas restorānu nedēļa

Jūrmalas restorānu nedēļa lielās atsaucības dēļ pagarināta līdz 10.decembrim. Tajā kūrortpilsētas labākie restorānu šefpavāri gardēžiem turpinās piedāvāt īpašus ēdienu piedāvājumus, vairāku kārtu maltīti par trīs cenām - 25, 35 un 45 eiro.

Lasiet arī

Interesanti fakti Vilku medības šajā sezonā turpmāk atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu

Valsts meža dienestā (VMD) sestdien, 9.decembrī, saņemta informācija par 292 vilku nomedīšanu, kā rezultātā vilku medības šajā medību sezonā turpmāk atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu, informē VMD.

Sports Čakša nosoda SOK lēmumu ļaut KF sportistiem piedalīties olimpiskajās spēlēs

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un ministre Anda Čakša (JV) nosoda Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu ļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties neitrālu sportistu statusā, liecina IZM un ministres paziņojumi tviterī.

Kultūra Kijivā demontēts piemineklis komandierim Nikolajam Ščoram

Sestdien Kijivā demontēts piemineklis pilsoņkara komandierim Nikolajam Ščoram, kas ilgu laiku tika uzskatīts par vienu no Ukrainas galvaspilsētas slavenākajiem pieminekļiem.

Sabiedrība Kāpēc Latvijas ieslodzīto dzīve šogad kļuvusi cilvēcīgāka (+VIDEO)

Desmit būtiski uzlabojumi, kas veikti ar Eiropas Savienības palīdzību.