• Imgarde,
  • Irmgarde
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Zemes stundas koncertā atbalstīs dabas atjaunošanu Ukrainā

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
VS.LV 16:55, 16.03.2023

Zemes stundas nedēļā Pasaules Dabas Fonds aicina uz īpašu šim notikumam veltītu koncertu, kas norisināsies 23.martā pulksten 19.00 Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā. Visi koncerta ienākumi par biļetēm tiks novirzīti kara izpostīto dabas aizsargājamo teritoriju atjaunošanai Ukrainā. Zemes stundas koncertā šogad uzstāsies dziedātāja Grēta, čellu trio "Melo - M" un Igo, informē Pasaules Dabas Fonda komunikācijas vadītāja Daina Šteinberga.


Publicitātes foto.

Šodien viena no lielākajām vides problēmām pasaulē ir bioloģiskās daudzveidības straujā samazināšanās. Saskaņā ar Pasaules Dabas Fonda (WWF) Dzīvās planētas ziņojumu: no 1970. līdz 2022.gadam par vidēji 69% samazinājušās zīdītāju, putnu, rāpuļu, abinieku un zivju populācijas. Bioloģiskās daudzveidības krīze tiek vērtēta kā masveida sugu izmiršana uz mūsu planētas, un sugu straujā izzušana šodien ir simtiem reižu lielāka nekā to tā notiktu dabiski.

Kaimiņvalsts Ukraina, kura nereti tiek dēvēta par Eiropas zaļo sirdi, piedzīvo dabas daudzveidības iznīcību vēl straujāk. Karš ir skāris aptuveni 27% no visām aizsargājamajām dabas teritorijām Ukrainā.

Šobrīd steidzama rīcība klimata, dabas un bioloģiskās daudzveidības jomā ir nepieciešama vēl vairāk nekā jebkad agrāk. Zemes stunda ir brīdis, kas par to atgādina, pievēršot miljoniem cilvēku uzmanību un iedvesmojot rīcībai.

"Mēs, cilvēki, neesam vienīgie, kas dzīvo uz Zemes. Mēs to dalām ar daudzām citām dzīvām radībām. Tāpēc man šī diena un Zemes stunda ir svarīga, jo tā atgādina mums, ka esam atbildīgi par to, ko nodarām mūsu Zemei un pārējai dzīvībai uz tās," uzsver dziedātāja Grēta.

Koncerts notiks nedēļā, kad pasaulē norisināsies vērienīgākā vides akcija - Zemes stunda, kas ik gadu apvieno miljoniem cilvēku, uzņēmumu un organizāciju no vairāk nekā 190 valstīm un teritorijām. Zemes stunda ir rets vienotības brīdis, pievēršot uzmanību arvien pieaugošajiem klimata pārmaiņu draudiem un neatgriezeniskajai dabas izzušanai.

Šis gads Latvijā ir arī lielākā kultūras notikuma - Dziesmu un deju svētku - gads, tāpēc šogad īpaši tiks godināti mākslas un kultūras jomas pārstāvji, kas dabas un klimata tēmas risina savā radošajā darbībā, iedvesmojot citus domāt un rīkoties. Koncertā tiks sveikti konkursa Klimata vēstnieks kultūrā un mākslā laureāti.

Biļetes uz koncertu pieejamas Biļešu paradīzē.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide «Latvijas Radio 2» svin dzimšanas dienu un izlaiž jaunu interneta radio

Svinot savu 28.dzimšanas dienu, "Latvijas Radio 2" (LR2) izveidojis interneta radio "Vecās plates", kas jau no šodienas klausāms LR2 interneta mājaslapā, bet drīzumā - arī Latvijas Radio mobilajā lietotnē, informēja Latvijas Radio pārstāve Liene Pālēna.

Izklaide Apstiprināts - Kabiles pagastam ir ģērbonis (+FOTO)

Kuldīgas novada dome 30. martā akceptēja heraldikas mākslinieka Edgara Sima izstrādāto Kuldīgas novada Kabiles pagasta ģerboni, ziņo Kuldīgas mājaslapā.

Izklaide Mūziķe pamet kamerorķestri, jo atsakās izpildīt krievu autoru darbus

Kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" koncertmeistare, vijolniece Marta Spārniņa pēc 14 šajā muzikālajā apvienībā nostrādātiem gadiem nolēmusi to atstāt, jo nevēlas kara laikā izpildīt krievu autoru darbus, turpretim diriģents Normunds Šnē uzskata, ka mūzika nav saistāma ar politiku, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Kultūršoks".

Izklaide Lai kliedētu bažas par savu izglītību, Kariņš studēs Latvijas Universitātē

Kaut gan Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš oficiāli skaitās beidzis Pensilvānijas universitāti ASV lingvistikas speciālitatē, sabiedrībā par viņa izglītību vairākkārt izskanējušas šaubas, tāpēc premjers ļaunajām runām nolēmis likt punktu, iegūstot izglītību arī Latvijā.

Lasiet arī

Sports Ratiņbasketbolists Urga ar uzvaru noslēdz Spānijas 2,līgas čempionātu (+VIDEO)

Latvijas ratiņbasketbolists Elvis Urga sestdien guva četrus punktus Spānijas otrās līgas regulārā čempionāta spēlē, Grankanārijas "Sureste" komandai svinot uzvaru.

Pasaule Krievi Kostjantiņivkas apšaudē svētdien esot noslepkavojuši 6 cilvēkus (+VIDEO)

Krievu iebrucēji svētdien apšaudījuši Doneckas apgabala pilsētu Kostjantiņivku, nogalinot vismaz sešus cilvēkus, paziņojis Doneckas apgabala kara administrācijas vadītājs Pavlo Kirilenko.

Kriminālziņas Noskaidroti Jēkabpilī uz ielas atrastā zēna tuvinieki

Policija ir noskaidrojusi tuviniekus apmēram trīs gadus vecajam zēnam, kurš svētdienas rītā Jēkabpilī tika atrasts uz ielas, iespējams, būdams apmaldījies.

Pasaule Parīzē notiek referendums par elektrisko skrejriteņu nomas aizliegumu

Parīzē svētdien notiek referendums, lai izlemtu, vai aizliegt Francijas galvaspilsētā elektrisko skrejriteņu nomu.