• Guna,
  • Judīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Čaka muzejā būs apskatāma izstāde Mīlestības stāsts

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 11:41, 02.02.2023


7.februārī plkst.16 Aleksandra Čaka muzejā atklās tematisku izstādi "Mīlestības stāsts", kas veltīta Aleksandra Čaka un Mildas Grīnfeldes mīlestībai. Izstāde būs apskatāma no 8.februāra līdz 18.aprīlim.


Ilustratīvs foto.

Čaks ar Grīnfeldi iepazinās 1943.gada 27.martā literāta Jāņa Rudzīša dzimšanas dienā. Pēc dzimšanas dienas svinībām dzejnieks Mildu pavadījis uz mājām Struktoru ielā un romantiskās pastaigas noslēgumā abi norunājuši, ka turpmāk satiksies katru trešdienu plkst.18.

No šīm regulārajām tikšanās reizēm uzplauka gan mīlestība, gan dzejoļi.

1943.gada rudenī sacerētos dzejoļus Grīnfelde ieteica parādīt grāmatizdevējam Miķelim Gopperam no apgāda "Zelta ābele". Sarunas gaitā ar izdevēju Čaks atklāja, ka gribējis savu jauno dzejoļu krājuma nosaukumu rakstīt ķīniešu valodā, bet tulkojumā šis romantiskais nosaukums skanējis pavisam neromantiski, tādēļ tika pieņemts lēmums atstāt latvisko variantu - "Debesu dāvana".

Kara laikā Gopperam naudas nebija, bet, baidoties pazaudēt krājuma mašīnraksta manuskriptu, izdevējs ieteica Čakam noslēgt līgumu par grāmatas izdošanu pēc kara. Goppers samaksāja Čakam pusi honorāra, par kuru dzejnieks aizvedis Mildu uz kafejnīcu šo līgumu nosvinēt.

Dzejas krājums ar nosaukumu "Debesu dāvana" pirmo reizi iznāca tikai 1980.gadā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Porcelāna muzejs aicina ikvienu izgatavot savu Ziemassvētku dāvanu (+VIDEO)

Darbs ar trauslo materiālu nav viegls, taču to var apgūt ikviens.

Kultūra Latvijā viesosies Ukrainas kultūras nozares pārstāvju delegācija

Latvijā 6.decembrī un 7.decembrī viesosies Ukrainas kultūras un informācijas politikas ministra vietnieks Eiropas integrācijas jautājumos Tarass Ševčenko un 20 Ukrainas kultūras nozares pārstāvju delegācija, kuras dalībnieku vidū būs žurnālisti, viedokļu līderi, valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora pārstāvji.

Kultūra Latvijas Kultūras akadēmija izsludinājusi konkursu uz rektora amatu

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) izsludinājusi atklātu starptautisku konkursu uz rektora amata vietu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Kultūra Lielā pieprasījuma dēļ pagarināta Jūrmalas restorānu nedēļa

Jūrmalas restorānu nedēļa lielās atsaucības dēļ pagarināta līdz 10.decembrim. Tajā kūrortpilsētas labākie restorānu šefpavāri gardēžiem turpinās piedāvāt īpašus ēdienu piedāvājumus, vairāku kārtu maltīti par trīs cenām - 25, 35 un 45 eiro.

Lasiet arī

Interesanti fakti Vilku medības šajā sezonā turpmāk atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu

Valsts meža dienestā (VMD) sestdien, 9.decembrī, saņemta informācija par 292 vilku nomedīšanu, kā rezultātā vilku medības šajā medību sezonā turpmāk atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu, informē VMD.

Sports Čakša nosoda SOK lēmumu ļaut KF sportistiem piedalīties olimpiskajās spēlēs

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un ministre Anda Čakša (JV) nosoda Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu ļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties neitrālu sportistu statusā, liecina IZM un ministres paziņojumi tviterī.

Kultūra Kijivā demontēts piemineklis komandierim Nikolajam Ščoram

Sestdien Kijivā demontēts piemineklis pilsoņkara komandierim Nikolajam Ščoram, kas ilgu laiku tika uzskatīts par vienu no Ukrainas galvaspilsētas slavenākajiem pieminekļiem.

Sabiedrība Kāpēc Latvijas ieslodzīto dzīve šogad kļuvusi cilvēcīgāka (+VIDEO)

Desmit būtiski uzlabojumi, kas veikti ar Eiropas Savienības palīdzību.