• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Biškopības muzeja pārvaldīšanu pārņems Ogres tehnikumus

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 22:11, 24.01.2023

Biškopības muzeja pārvaldību turpmāk uzņemsies Ogres tehnikums, šodien nolēma valdība.


Ilustratīvs foto.

Otrdien valdība atbalstīja ieceri pārņemt no Aizkraukles novada pašvaldības Biškopības muzeju, kas atrodas Vecbebros, un nodot to Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valdījumā. Ministrija atzīmē, ka Ogres tehnikums izteicis ierosinājumu pārņemt muzeja pārvaldīšanu.

Ogres tehnikums īsteno tālākizglītības programmu "Biškopība" un ir nominēts kā atbildīgais profesionālās izglītības kompetences centrs metodiskajā jomā lauksaimniecības nozarē par biškopību. Tehnikums jau šobrīd sadarbībā ar Latvijas biškopības biedrību iesaistoties muzeja ekspozīcijas uzturēšanā un atjaunošanā.

Kokneses novada dome muzejā 2020.gadā ir īstenojusi Lauku atbalsta dienesta atbalstītu projektu "Biškopības tradīcijas" ar mērķi nodrošināt Latvijas biškopības tradīciju un vēstures saglabāšanu nākamajām paaudzēm, izveidojot mūsdienīgu tūrisma objektu - Biškopības muzeju. Tehnikums apliecina, ka tas nodrošinās projekta līguma nosacījumu uzraudzību laikā līdz 2025.gada beigām, kā arī nodrošinās muzeja darbību arī pēc projekta uzraudzības beigām.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Bermudu divstūris un Dvīnes izdod, protams, kārtējo hitu (VIDEO)

Nenoliedzami, katra "Bermuda divstūra" dziema paliek par hitu. Šoreiz grupa saviem faniem piedāvā jaunu singlu “Dakteris Dre”, kas tapis sadarbībā ar duetu “Dvīnes”. Kā sola mūziķi, jaunā dziesma ļaus sajust vasaras garšu jau februāra sākumā.

Izklaide Čaka muzejā būs apskatāma izstāde Mīlestības stāsts

7.februārī plkst.16 Aleksandra Čaka muzejā atklās tematisku izstādi "Mīlestības stāsts", kas veltīta Aleksandra Čaka un Mildas Grīnfeldes mīlestībai. Izstāde būs apskatāma no 8.februāra līdz 18.aprīlim.

Izklaide Kuldīgā notiks skrējiens Noskrien ziemu

19.februārī plkst.11 pie Kuldīgas Sporta manēžas notiks skrējiens "Noskrien ziemu", informēja pašvaldības mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Meirupska-Eglīte.

Izklaide Ceturtdienas joku deva

Vīrieši kritīs pie jūsu kājām, kad nēsāsiet šo kažoku. Redziet, kas notika ar jūsu vīru!

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts prezidents: Jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu
Rīga, 2.febr., LETA. jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.
Sabiedrība Stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīta LNB būvnieku prasību piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro
Rīga, 2.febr., LETA. Spēkā stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvnieku - pilnsabiedrības "Nacionālā būvkompāniju apvienība" - prasība piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro.
Pasaule Vācijā 70 Ukrainas karavīri sāk apmācības "Patriot" izmantošanā

Vācijā ieradušies 70 Ukrainas karavīri, kas tiks apmācīti pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" izmantošanā, ko Berlīne nodos Ukrainai, lai palīdzētu tai atvairīt Krievijas gaisa uzbrukumus.