• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Selecka filma "Zemnieki" iekļauta festivāla IDFA programmā "Meistari"

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
BB.LV 18:38, 27.09.2022

Režisora Ivara Selecka jaunākā pilnmetrāžas dokumentālā filma "Zemnieki", kam Latvijas pirmizrāde gaidāma 4.oktobrī kinoteātrī "Splendid Palace", iekļauta Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla "International Documentary Filmfestival Amsterdam" (IDFA) programmas sadaļā "Meistari", informēja producente Elīna Gediņa-Ducena.IDFA ir pasaulē nozīmīgākais dokumentālo filmu festivāls, kas norisināsies no 9.novembra līdz 20.novembrim Nīderlandē. Festivāla sadaļā "Meistari" tiek iekļauti pasaulē atzītu režisoru jaunākie darbi.

Iepriekš Seleckis piedalījās IDFA 2018.gadā ar filmu "Turpinājums", bet jau pašos festivāla pirmsākumos viņa 1988.gada filma "Šķērsiela" ieguva festivāla galveno balvu un arī skatītāju balvu, savukārt 2013.gadā režisors tur viesojās ar "Šķērsielas" triloģijas trešo filmu "Kapitālisms Šķērsielā".

Seleckis ir vecākais aktīvi strādājošais Latvijas kino klasiķis, kurš jau 50 gadus dokumentējis Latvijas laukus un cilvēkus filmās, kas vēlāk kļuvušas par laikmeta liecībām.

Selecka jaunā dokumentālā filma "Zemnieki", kas producēta filmu studijā "Mistrus Media", caur sešām atšķirīgām ģimenēm parāda Latvijas lauku dažādību 21.gadsimtā un stāsta par laiku, kad pilsētnieki pārceļas atpakaļ uz laukiem. Viņi vairs nevēlas pavadīt savu dzīvi birojā, sastrēgumos un virtuālā pasaulē, viņi grib kaut ko īstu un patiesu. Kopā ar saviem varoņiem - Aldersonu, Bartkeviču, Grāpju, Kaupužu, Krivtežu un Rehtšpreheru ģimenēm - filma izseko lauku dzīves ciklu, kas sākas ar pavasara sēju un beidzas ar rudens ražas novākšanu un zemes sagatavošanu nākamajam gadam.

Sagaidot pirmizrādi, Nacionālā Kino centra portāls "filmas.lv" aicina noskatīties iepriekšējās Selecka filmas, kas vēsta par Latvijas laukiem un digitalizētas Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvā.

Filma "Zemnieki" kinoteātru repertuārā visur Latvijā skatāma no 4.oktobra.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Kalnciema kvartālā notiks Ziemassvētku tirgus un Mākslas medības

Kalnciema kvartālā no šodienas līdz 31.decembrim norisināsies Ziemassvētku tirgus un "Mākslas medības", informēja pasākuma rīkotāji.

Izklaide Jenny May, Juris Vizbulis, Kaspars Markčevics apvienojas Ziemassvētku koncertiem

Tuvojoties svētku laikam, apvienojušies trīs dažādu mūzikas žanru izpildītāji: klasiskās mūzikas dziedātājs tenors Juris Vizbulis, šarmantā popmūzikas dziedātāja Jenny May un samtainās balss īpašnieks – Kaspars Markševics.

Izklaide Pirmajā dienā Ozolkalnu apmeklējuši aptuveni 80 apmeklētāju

Pirmajā slēpošanas sezonas darba dienā, 24.novembrī, Ozolkalnu apmeklējuši aptuveni 80 apmeklētāju, sacīja SIA "Ozolkalna serviss" valdes locekle Līga Rokpelne.

Izklaide Izveidots trīsdimensiju Adventes kalendārs

Turpinot iecienītu tradīciju, Rundāles pils muzejs gada nogalē piedāvā ieskatīties trīsdimensiju Adventes kalendārā muzeja mājaslapā, nformēja Rundāles pils muzeja pārstāve Andra Jakoviča.

Lasiet arī

Sabiedrība Traģēdija Latgalē! No akas izcelts miris cilvēks

Latgalē svētdien no akas izcelts bojāgājis cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Pasaule Varšavā pie Krievijas vēstniecības atklāta Krievijas agresijas upuru aleja

Varšavā velo un pastaigu maršruts pie Krievijas vēstniecības nodēvēts par Krievijas agresijas upuru aleju, paziņojis Polijas specdienestu koordinācijas ministra pārstāvis Staņislavs Žarins.

Sabiedrība Latvijas vēstniece Kiprā būs Ieva Briede

Valsts prezidents Egils Levits pagājušajā nedēļā uzticējis Latvijas vēstnieces pienākumus Kiprā veikt Ievai Briedei, kura ir arī Latvijas vēstniece Grieķijā.