• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Ķemeru Nacionālā parkā Ceļotāju dienās būs interesantas aktivitātes

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
BB.LV 15:12, 23.09.2022

Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) Ceļotāju dienās nākamās nedēļas nogalē varēs vērot putnus un doties pārgājienā pa Krišjāņa Barona ceļu, kā arī piedalīties koku marķēšanā Raganu purvā un ekskursijās, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) ĶNP dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa.


Publicitātes foto.

Nākamajā sestdienās un svētdienā, 1.oktobrī un 2.oktobrī, ĶNP notiks Ceļotāju dienas, kas jau tradicionāli tiek rīkotas kopā ar ikgadējām Eiropas rudens putnu vērošanas dienām "EuroBirdwatch". Programmā iekļauti 18 īpaši piedāvājumi, tostarp vairākas līdz šim nebijušas aktivitātes, palīdzot atklāt un uzzināt ko jaunu par ĶNP, kas šogad svin savu 25.jubileju.

Sestdien, 1. oktobrī, interesenti aicināti uz putnu vērošanu, pārgājieniem, dabas skaņu vakaru, Džūkstes pasaku un Lapmežciema muzeju ekspozīcijām, izzinošām nodarbībām Mobilajā dabas klasē, ekskursiju "Pārsteidzošā sēņu pasaule Ķemeru kūrortā", kūrorta parka apskati, kā arī uz pasākumiem "101 daina" un "Baskāju taka vēsām dienām".

Viens no galvenajiem Ceļotāju dienu pasākumiem godinās latviešu tautasdziesmas jeb dainas un to galveno vācēju Krišjāni Baronu. Dalībniekiem būs iespēja doties 10 kilometrus garā izzinošā un dziesmotā pārgājienā pa maršruta "Mūsdienu Barona ceļš" posmu ĶNP un pēc tam piedalīties īpašā pasākumā kopā ar projekta "101 daina" īstenotājiem Džūkstes pasaku muzejā.

Projekta "101 daina" idejas autors un galvenais īstenotājs Jānis Dambītis atklāj, ka doma par dainu daudzināšanu mūsdienīgā veidā jeb "atkaliedzīvināšanu" viņam radusies 2011. gadā, veidojot dāvanu - albumu par Latviju viņa svētībai Dalailamam. Latviskās spēka zīmes - Jumis, Māras zīme, Saules krusts, Ugunskrusts, Austras koks un citi dzīvo mūsu visu aktīvajā ikdienā, jo redzamas kā dizaina elementi uz dažādiem mūsdienu priekšmetiem un stila lietām, saka Dambītis. Viņš uzskata, ka dainām arvien vairāk jāatdzimst mūsdienu sadzīvē, un dalība Ceļotājdienu pasākumā ir iespēja atklāt mūsu visu kopīgo mantojumu pavisam jaunā gaismā.

Svētdien, 2. oktobrī, interesenti gaidīti putnu vērošanas pasākumā Kaņiera ezera putnu tornī, pārgājienā "Akmeņu stāsti". Šajā dienā būs arī iespēja izkrāsot Raganu purvu un iepazīt ĶNP jauno reindžeru acīm.

Balandiņa min, ka "projektā "Biotopu un sugu dzīvotņu atjaunošana" Raganu purvā iecerēts ievērojami samazināt augstajam purvam neraksturīgi lielo koku blīvumu, kas izveidojies meliorācijas ietekmē un veicina purva izžūšanu. Nelielu daļu koku ir iecerēts saglabāt, bet pārējos izcirst. Tādēļ Balandiņa aicina piedalīties pasākumā "Izkrāso Raganu purvu!". Šī ir iespēja ikvienam doties izzinošā ekspedīcijā pa purvu, ieraugot purva ainavu pavisam citām acīm un kopā ar speciālistiem paveicot darbu tā saglabāšanā. Galvenais uzdevums ekspedīcijas laikā būs kopā ar speciālistiem izvēlēties un nomarķēt jeb iezīmēt atstājamās purva priedītes. Viss darbam nepieciešamais - cimdi, krāsu baloniņi - tiks nodrošināti uz vietas.

Daļai aktivitāšu nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, bet dažas, tostarp, putnu vērošanas aktivitātes, būs brīvi pieejamas arī pēdējā brīdī.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Kalnciema kvartālā notiks Ziemassvētku tirgus un Mākslas medības

Kalnciema kvartālā no šodienas līdz 31.decembrim norisināsies Ziemassvētku tirgus un "Mākslas medības", informēja pasākuma rīkotāji.

Izklaide Jenny May, Juris Vizbulis, Kaspars Markčevics apvienojas Ziemassvētku koncertiem

Tuvojoties svētku laikam, apvienojušies trīs dažādu mūzikas žanru izpildītāji: klasiskās mūzikas dziedātājs tenors Juris Vizbulis, šarmantā popmūzikas dziedātāja Jenny May un samtainās balss īpašnieks – Kaspars Markševics.

Izklaide Pirmajā dienā Ozolkalnu apmeklējuši aptuveni 80 apmeklētāju

Pirmajā slēpošanas sezonas darba dienā, 24.novembrī, Ozolkalnu apmeklējuši aptuveni 80 apmeklētāju, sacīja SIA "Ozolkalna serviss" valdes locekle Līga Rokpelne.

Izklaide Izveidots trīsdimensiju Adventes kalendārs

Turpinot iecienītu tradīciju, Rundāles pils muzejs gada nogalē piedāvā ieskatīties trīsdimensiju Adventes kalendārā muzeja mājaslapā, nformēja Rundāles pils muzeja pārstāve Andra Jakoviča.

Lasiet arī

Sabiedrība Traģēdija Latgalē! No akas izcelts miris cilvēks

Latgalē svētdien no akas izcelts bojāgājis cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Pasaule Varšavā pie Krievijas vēstniecības atklāta Krievijas agresijas upuru aleja

Varšavā velo un pastaigu maršruts pie Krievijas vēstniecības nodēvēts par Krievijas agresijas upuru aleju, paziņojis Polijas specdienestu koordinācijas ministra pārstāvis Staņislavs Žarins.

Sabiedrība Latvijas vēstniece Kiprā būs Ieva Briede

Valsts prezidents Egils Levits pagājušajā nedēļā uzticējis Latvijas vēstnieces pienākumus Kiprā veikt Ievai Briedei, kura ir arī Latvijas vēstniece Grieķijā.