• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Noslēdzas pieteikumu pieņemšana Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 17:18, 12.06.2022

Šodien noslēdzas pieteikumu pieņemšana Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Linda Ertmane.


Avots: LETA

Viņa norāda, ka janvārī LNKC izsludināja šī gada pieteikumu pieņemšanu Nacionālajam nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam.

Ertmane vēsta, ka ikviens varēja sarakstam pieteikt elementus, kas uzskatāmi par valsts aizsargājamu nemateriālā kultūras mantojuma vērtību un kuru iekļaušanai sarakstā ir plašs attiecīgās kopienas atbalsts un līdzdalība.

Pieteikšanās process notika elektroniski tīmekļvietnē "nematerialakultura.lv". Vietnē iespējams iepazīties ar nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā jau iekļautajām vērtībām, kā arī skatīt nozares dokumentus. Tās saturs tiek regulāri papildināts ar aktuālo informāciju nemateriālā kultūras mantojuma aizsardzības un attīstības jomā.

Līdz šodienai saņemtos pieteikumus izvērtēs Nemateriālā kultūras mantojuma padome, pieaicinot ekspertus. LNKC nemateriālā kultūras mantojuma eksperte Gita Lancere uzsvēra, ka ir svarīgi saglabāt to mantojumu, kas noder dzīvē un kas rada piederības sajūtu.

Patlaban Nacionālajā Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautas 30 vērtības.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Otrdienas joku deva

Smejies vesels!

Izklaide Liepājas teātris ar izrādēm «Grimmi» un «YEN» viesosies Rīgā

Liepājas teātris nākamā gada februārī dosies uz Rīgu, lai skatītāji varētu noskatīties divus iestudējumus - "Grimmi", kurš jau guvis augstu profesionāļu atzinību gan Latvijā, gan ārvalstīs, kā arī vienu no savām jaunākajām izrādēm "YEN", informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Izklaide Zviedrijā atklās izstādi - Latvijas kolekcija

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) sadarbībā ar Malmes Mākslas muzeju Zviedrijā 2.decembrī atklās izstādi "Latvijas kolekcija", informēja LLMC pārstāve Terēze Šulca.

Izklaide Nacionālajā teātrī varēs apmeklēt Ditas Lūriņas veidotu koncertu

Latvijas Nacionālajā teātrī 8.decembrī izskanēs aktrises un režisores Ditas Lūriņas veidots koncerts "Spuldzēs aizdegts prieks", informēja teātris.

Lasiet arī

Izklaide Kultūras ministrija meklē Latvijas vēstures popularizētāju

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi 186 000 eiro vērtu konkursu par Latvijas vēstures notikumu popularizēšanu trīs gadu periodā, liecina informācija tīmekļvietnē.

Izklaide Kauņā svin kļūšanu par Eiropas kultūras galvaspilsētu

Kauņā šajā nedēļas nogalē norisinās svinības par godu tam, ka Lietuvas otrā lielākā pilsēta šogad ir viena no Eiropas kultūras galvaspilsētām.

Sabiedrība KM: sabiedrībā visaugstāko konflikta potenciālu saglabā okupācijas tēma

Latvijas sabiedrībā joprojām visaugstāko konflikta potenciālu saglabā padomju okupācijas un Otrā pasaules kara tēmas, jo latviski un krieviski runājošo iedzīvotāju vidū vērojamas nozīmīgas atšķirības attieksmē pret šiem vēstures notikumiem, kas veicina atšķirīgus priekšstatus par Latvijas valstiskuma pamatiem un ģeopolitisko orientāciju, vērtē Kultūras ministrija (KM).