• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pētījums: Vairumam vecāku skolas izvēlē bērnam būtiska ir tās atrašanās vieta

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 14:59, 22.03.2024


Izvēloties skolu bērnam, 63% vecāku ir svarīgi, lai tā būtu pēc iespējas tuvāk mājām vai darbavietai, liecina pētījums par vecāku gaidām skolas izvēlē.Mazāk vecāku kā svarīgus nosaukuši citus - skolas kvalitāti raksturojošus - rādītājus. 25% vecāku ir būtiski, lai skolas administrācija un skolotāji būtu profesionāli, bet 24% vecāku - lai skola piedāvātu plašas iespējas, piemēram, ārpusskolas aktivitātes, pagarinātās grupas, interešu izglītības pulciņus.

Labu materiāltehnisko nodrošinājumu, piemēram, telpu stāvoklis, moderno tehnoloģiju izmantošana mācību procesā, kā svarīgu atzīmējuši 23% vecāku. Vismazāk vecāku kā būtisku atzīmējuši drošu fizisko un emocionālo vidi - šādu viedokli pauduši 21% vecāku.

Liela daļa vecāku novērtējuši skolas sabiedrisko dzīvi, piemēram, svinīgo pasākumu vai ekskursiju norisi - aptaujā pozitīvi izteikušies 74% vecāku. Savukārt 72% vecāku kā atbilstošas novērtēja telpas izglītības iestādē.

Nedaudz mazāk - 69% vecāku - pozitīvi vērtē izglītības iestādes prasības pret skolēnu uzvedību un ētiku, kamēr ar prasībām pret skolēnu atzīmēm un sasniegumiem ir apmierināti 64% vecāku. Skolotāju kvalifikāciju atbilstoši līmenim novērtējuši 62% vecāku.

68% vecāku ir apmierināti ar bērnu skaitu klasē. 65% pozitīvi novērtē skolas materiāltehnisko nodrošinājumu, bet 64% - piedāvātās ārpusstundu iespējas.

Turpretim visvairāk skolas kritizētas par nepietiekami veltītu uzmanību caurviju prasmēm - šādu attieksmi pauduši 37% vecāku. Savukārt 35% vecāku uzskata, ka skola nevelta pietiekami daudz laika bērnu talantu izkopšanai.

33% vecāku vērtējumā, izglītības iestādē nav balanss starp akadēmiskajām un praktiskajām zināšanām, bet 32% vecāku uzskata, ka mācību programma ir neatbilstošā līmenī.

28% vecāku pauduši bažas, ka skolā nav droša fiziskā un emocionālā vide. 27% vecāku nav pārliecināti, ka skola viņu atvases pietiekami sagatavo tālākai dzīvei.

Labas atzīmes eksāmenos sagaida vien 10% respondenti. Vecākiem svarīgāk bijis, lai pēc skolas absolvēšanas viņu atvase gribētu mācīties un būtu labi sagatavoti tālākajai izglītības iegūšanai, kā arī spētu patstāvīgi pieņemt lēmumus, kritiski domāt un uzņemties atbildību par sevi un saviem lēmumiem.

Puse respondentu jeb 53% ir pārliecināti, ka skola pietiekami sagatavo bērnus tālākai dzīvei. Tikmēr 27% vecāku nav tik pārliecināti. Skeptiskāk noskaņoti bijuši vīrieši, vecāki Pierīgā un Zemgalē.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Savus noslēpumus Jaunmoku pils atklās sestdien (+VIDEO)

Muiža vēstures avotos pirmoreiz pieminēta 1544. gadā.

Interesanti fakti Līdz jūlija beigām zvejot nēģus ir aizliegts (VIDEO)

Maijs ir upes nēģu (Lampetra fluviatilis) nārsta laiks. Suga ir īpaši aizsargājama un ierobežoti izmantojama, tādēļ līdz pat 31. jūlijam tos ir aizliegts zvejot ikvienā Latvijas upē, informēja VS.LV Ilze Reinika, Dabas aizsardzības pārvaldes
vecākā komunikācijas speciāliste.

Interesanti fakti Ceturtdien nav gaidāmas laikapstākļu izmaiņas

Ceturtdien Latvijā saglabāsies silts laiks un atsevišķās vietās valsts austrumu daļā gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī

Sabiedrība Visiem Ukrainas bēgļu bērniem turpmāk būs jāmācās arī Latvijas skolās

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno noteikt obligātu prasību no nākamā mācību gada visiem Ukrainas bēgļu bērniem apmeklēt Latvijas izglītības iestādes, informēja IZM.

Sports LOK prezidents Buks vaino Čakšas komandu par politiska spiediena izdarīšanu

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks vaino Izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai pietuvinātas personas par politiska spiediena izdarīšanu, trešdienas vakarā vēstīja Latvijas Televīzija (LTV).

Sabiedrība Skolas krievu valodas vietā varētu piedāvāt apgūt vācu, franču un spāņu valodu

Skolas krievu valodas vietā kā otro svešvalodu varētu piedāvāt apgūt vācu, franču un spāņu valodu, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veiktā aptauja.

Sabiedrība 3045 pedagogi izmantojuši atbalsta pasākumus pārejai uz mācībām latviešu valodā

Atbalsta pasākumus pārejā uz mācībām valsts valodā 2023.gadā izmantojuši 3045 pedagogi, tai skaitā 1216 pirmsskolas pedagogi, liecina Latviešu valodas aģentūras (LVA) apkopotie dati.