Tikai sportiska atjautība izglāba laulātos no nāves.
Pazīstamais žurnālists, ģeogrāfs, vairāku grāmatu autors Juris Paiders ar sievu gandrīz noslīka Gaujā. Pirms tam pāris aktīvi nodarbojās ar sportu.
"Аr savu kundzi skrējām Strenču rogainingā, - pauž Jūris savā Facebook kontā, - Sešās stundās pievarējām 34 km. Vienu punktu izdomājām paņemt pārejot pāri Gaujai trup un atpakaļ".
Diemžēl sertificēts ģeogrāfs un dabas pazinējs pieļāva kļūdu, kas viņam gandrīz kļuva liktenīga.
"Turpceļā izvēlējāmies nepareizu braslu. Sakarsuši pēc triju stundu skriešanas, laiks arī bija karsts, iegājām visai vēsā ūdenī, turklāt - stipra straume. Kad līdz pretējam kastam palika desmit metri, manai kundzei krampis sarāva abas kājas. Peldēt nevar. Straume stipra, bet kādus trīs metrus garā posmā man bija pāri galvai. Turēju pie rokas un peldēju".
"Tiklīdz varēju nostāties uz kājām vilku laukā. Tad arī man vienu muskuli kreisās kājas stilbam sarāva krampis. Atpakaļceļā pagājām tikai metru trīsdesmit uz augšu un tur nebija dziļāks par vidukli. Peldēt ar mugursomu un skrienamajām botēm kājās nav izprieca, īpaši, ja ar vienu roku ir jāvelk kāds, kam vajadzīga palīdzība. Tāpēc arī komandā ir jābūt vismaz diviem".
Tagad Paideru pāris jau ir atguvušies no šoka, kas kārtējo reizi atgādināja Gaujas mānīgo dabu.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule stasta: drošību pie ūdeņiem var vairot dažādi faktori, piemēram, labiekārtotas pludmales un peldētprasmes apmācības, taču lielākā atbildība gulstas tieši uz pašiem sabiedrības locekļiem, kā un kur viņi izvēlas atpūsties. Cipule atzīmēja, ka cilvēki pie ūdens gana bieži atpūšas pārgalvīgi, piemēram, alkohola reibumā vai nepieskata bērnus.