• Saiva,
  • Saivis,
  • Santis,
  • Sentis,
  • Tija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jelgavā vērienīgi tiek veidots industriālais parks (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 16:17, 29.04.2024


Lai teritorija attīstītos, ir jāsakārto transporta infrastruktūra.


Valsts pilsēta Zemgalē piedzīvos paātrinātu attīstību.

Jelgavas pašvaldība maijā izsludinās iepirkumu projektam “Zemgales industriālā parka attīstība, I kārta”. Tā gaitā tiks pārbūvēti Atmodas, Lapskalna un Slokas ielas posmi, izveidoti jauni ielu posmi, lai savienotu Atmodas ielu ar Dobeles šoseju, kā arī atjaunots asfalta segums Meiju ceļā. Šis būs viens no vērienīgākajiem pēdējā laika projektiem pilsētā, kas tuvākajos gados būtiski mainīs šo pilsētas rajonu.

Pašvaldība vienošanos par ES fonda projekta īstenošanu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru parakstīja 1. februārī. Kopējās projekta izmaksas ir 23 968 935,45 eiro – 20 miljoni eiro ir ES Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējums, 3 968 935,45 eiro ir Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta mērķis ir attīstīt infrastruktūru Zemgales industriālā parka teritorijai un investoru piesaistei, kā arī sekmēt jaunu darba vietu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu. Parka teritorijā perspektīvi varētu attīstīties tādas nozares kā zināšanu ietilpīga bioekonomika, viedā enerģētika, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas.

Taču vispirms, lai teritorija attīstītos, ir jāsakārto transporta infrastruktūra, kas nodrošinās piekļuvi industriālajam parkam.

Realizējot šo projektu, uzlabos pilsētas četru ielu posmu satiksmes un inženierkomunikāciju infrastruktūru 4,16 kilometru garumā:

– pārbūvēs Atmodas ielas posmu līdz Lapskalna ielai, tostarp izbūvējot divus jaunus ielas posmus 810 metru garumā, lai savienotu Atmodas ielu ar Dobeles šoseju. Ielā tiks pārbūvēti arī lietusūdens kanalizācijas tīkli, ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli, apgaismojums, kā arī izbūvēts elektronisko sakaru tīkls un autostāvvietas;

– pārbūvēs Lapskalna ielas posmu no Slokas ielas līdz Zvejnieku ielai, tostarp plānota jauna ielas posma izbūve 46 metru garumā, iekļaujot lietusūdens kanalizācijas tīklu aku pārbūvi un pievadu izbūvi, ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu, apgaismojuma un elektronisko sakaru tīklu izbūvi un pārbūvi;

– pārbūvēs Slokas ielas posmu no Meiju ceļa līdz Lapskalna ielai, iekļaujot lietusūdens kanalizācijas tīklu aku pārbūvi un pievadu izbūvi, ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu, apgaismojuma un elektronisko sakaru tīklu izbūvi un pārbūvi.

Savukārt Meiju ceļa posmā no Satiksmes ielas līdz 1. līnijai tiks atjaunots asfaltbetona segums, kā arī pārbūvētas lietusūdens kanalizācijas tīklu akas un izbūvēti pievadi, izbūvēts ūdensapgādes un kanalizācijas tīkls, apgaismojums un pārbūvēti elektronisko sakaru tīkli. Būvdarbi sāksies šogad.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Iecavā saules ganībās jau ir 100 aitas (+VIDEO)

Tas varētu būt viens no risinājumiem, kā veiksmīgi apsaimniekot un izmantot apbūvēto teritoriju.

Ekonomika Ministrs brīdina: valdībai var nākties meklēt ietaupījumus miljoniem eiro apmērā

Līdz augustam kopā ar politiskajiem un sociālajiem partneriem plānots izstrādāt un vienoties par rīcības plānu, ko darīt ar nākamā gada budžetu.

Ekonomika Saules paneļu saražotās elektroenerģijas daudzums maijā pieaudzis trīs reizes

Latvijā saules paneļu saražotās un sadales sistēmā nodotās elektrības daudzums šogad maijā pārsniedza 60 gigavatstundu (GWh), kas ir trīs reizes vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, informēja Latvijas elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" pārstāvji.

Ekonomika Ienākumi aug: LU eksperti 2024. gadā prognozē algu kāpumu par 7,5% (+VIDEO)

Prognoze rāda, ka bezdarba līmenis turpinās samazināties.

Lasiet arī

Interesanti fakti Jelgavas dome senā baznīcā atkal ierauga restorānu (VIDEO)

Virtuve ir aprīkota ar darbam nepieciešamajām iekārtām, kas ir lietotas, bet darba kārtībā.

Sabiedrība Jelgavas pašvaldība turpina vērienīgus remontdarbus (+VIDEO)

Realizējot šo projektu, tiks sakārtota infrastruktūra pilsētā.

Sabiedrība Jelgava gatavojas Lielajai talkai (+VIDEO)

Aktīvākie pilsētas talkotāji ir Būriņu ceļa rajonā – tur sakopšanai pieteiktas vairākas vietas Svētes upes ielokā.

Sabiedrība Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Lasmanis atkāpjas no amata

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis (LA) ir nolēmis atkāpties no amata, teikts viņa šodien masu medijiem izplatītajā paziņojumā.