Vidēji vienā mūsu internetveikalā ir 481 prece.
Baltijas valstīs ir vairāk kā 24 000 interneta veikalu, liecina Dānijas tirgus ekspertu nule publiskotie dati. Saskaņā ar statistikas datiem e-komercijas tirgus Baltijas valstīs 2023.gadā bija 2,66 miljardi dolāru. Prognozes liecina, ka šim skaitlim līdz 2027.gadam vajadzētu sasniegt 4 miljardus ASV dolāru.
Šobrīd un arī nākotnē lielāko daļu apgrozījuma veidos Lietuvas interneta veikali - aptuveni 45%. Latvija un Igaunija atlikušos 55% sadala vienādās daļās neskatoties uz to, ka Igaunijā ir divas reizes vairāk interneta veikalu kā Latvijā. Turklāt šeit to skaitliski ir vismazāk salīdzinājumā ar citām Baltijas valstīm - 4395.
Populārākās produktu kategorijas, ar kurām izvēlas strādāt internetveikali visās Baltijas valstīs, ir kosmētikas produkti, kā arī apģērbs un apavi. Latvijā šajās kategorijās strādā aptuveni 20% no visiem internetveikaliem. Savukārt internetveikali, kur nopērkams lielākais skaits preču, pārsvarā strādā elektronikas, biroja preču vai auto rezerves daļu nozarē. Vidēji vienā Latvijas internetveikalā ir 481 prece.
Kas attiecas uz piegādēm, dati liecina, ka tās Baltijas valstīs nodrošina 20 uzņēmumi. 33% pasūtījuma saņēmēju izvēlas paku termināļus kā ērtāko sūtījuma saņemšanas veidu, savukārt 29% vēlas sūtījumus saņemt ar piegādi mājās. 22% gadījumu sūtījuma saņēmēji ir gatavi doties uz internetveikala fizisko atrašanās vietu vai noliktavu, lai preci saņemtu paši.
"Cilvēki ātri pierod pie ērtībām un izvēlas to, kas katram ir labāks. Tādēļ sūtījumu saņemšana tieši iekštelpu paku terminālos kļūst arvien pieprasītāka, jo kuram gan negribas internetā iegādāto preci saņemt siltā vietā, kur nav jāuztraucas par samirkšanu lietū. Mēs šobrīd ļoti aktīvi strādājam pie paku terminālu tīkla paplašināšanas un katru nedēļu tiek uzstādi jauni paku termināļi visā Latvijā, kā arī būtiski paplašinām esošos, kur tas ir iespējams," pētījuma rezultātus komentē eksperts Jānis Ronis.