Šobrīd infrasarkano staru sildītāju izmantojums āra terasēs un vasaras kafejnīcās vairs nav retums, taču daļa sabiedrības uz tiem joprojām skatās ar zināmu piesardzību.
Viens no galvenajiem iemesliem ir bažas par starojuma iedarbību uz cilvēka veselību, tādēļ lietderīgi vispirms noskaidrot pamatlietas.
Kas ir infrasarkanais starojums?Infrasarkanais starojums ir īsa garuma elektromagnētiskie viļņi, ko mēdz dēvēt arī par siltumstariem. No fizikas zinām, ka starojums ir enerģijas forma. Infrasarkanie stari spēj sasildīt cilvēka ķermeni 4 cm dziļumā un šis efekts tiek izmantots, piemēram, infrasarkanajās saunās. Infrasarkanie stari ir atbildīgi par mūsu siltuma sajūtu.
Vai starojums ir kaitīgs veselībai?Salīdzinot infrasarkano starojumu ar saules sildošo iedarbību, cilvēkiem rodas bažas, ka infrasarkanajiem stariem, līdzīgi kā UV stariem, ir arī kaitīgi blakusefekti. Infrasarkano staru sildošais efekts tiek veiksmīgi izmantots medicīnā, bet maz pētīta to iedarbība uz ādas virskārtu, tomēr speciālisti iesaka izvairīties no situācijas, kad āda vienlaicīgi tiek pakļauta UV un infrasarkano staru iedarbībai. Kā zināms, kas par daudz – tas par skādi!
Infrasarkanais sildītājs darbībāParastās apkures un apsildes sistēmas (https://220.lv/lv/majai-un-remontam/apkure) gandrīz visu enerģiju patērē, lai sasildītu apkārtējo gaisu, kurš, savukārt, sasilda mūs. Infrasarkanais sildītājs vispirms sasilda cilvēkus un priekšmetus un tikai pēc tam gaisu. Tā darbību nodrošina speciāls sildelements, kas elektroenerģiju pārvērš siltumenerģijā. Šī enerģija kā siltumstari izplatās apkārtējā vidē: 92% no sildītāja enerģijas tiek virzīta sildītāja zonā esošo cilvēku un priekšmetu apsildei un tikai 8% silda gaisu. Infrasarkanie staru ietekmē telpā vispirms sasilst priekšmeti (mēbeles, interjera piederumi) un virsmas (grīda, sienas), kuras pēc tam pakāpeniski sāk izstarot sekundāru siltumu, kas izplatās telpā, nodrošinot tajā vienmērīgi komforta temperatūru.
Ietekme uz apkārtējo vidi un cilvēkuInfrasarkanajiem sildītājiem piemīt daudz atzīstamu īpašību, kas tos padara par videi un cilvēkam draudzīgu apsildes ierīci.
Darbības laikā nesadedzina skābekli un neizraisa galvassāpes; Nesadedzina gaisā esošās mikrodaļiņas un tādējādi novērš nepatīkamu smaku rašanos; Novērš vīrusu, baktēriju un mikroorganismu vairošanos; Novietoti pie griestiem vai virs durvīm tie silda telpu visā augstumā, neradot gaisa cirkulāciju (caurvēju); Sildot sienas, neļauj uz tām veidoties pelējumam; Ziemā, telpās ar centrālapkuri bieži ir ļoti sauss gaiss, kas sausina gļotādu un padara cilvēkus uzņēmīgus pret vīrusiem un baktērijām; sildot ar infrasarkanajiem sildītājiem, gaisa mitruma līmenis telpā saglabājas; Cilvēkiem ar kontaktlēcām patīkamāk uzturēties infrasarkano sildītāju tuvumā, jo acs tīklene neizžūst, kā tas ir telpās ar centrālapkuri; Neizdala nepatīkamu smaku; Darbojas bez skaņas; Ierīce uzreiz pēc ieslēgšanas sāk izplatīt siltumu, nodrošinot mājīgumu un omulību jebkurā vietā, kur tajā brīdī uzturaties; Nodrošina vienmērīgs siltumu no visām pusēm - 360°.Turklāt nedrīkst aizmirst saudzīgo ietekmi uz mūsu finansēm - salīdzinot ar citiem sildītājiem, infrasarkano staru sildītāji patērē par 40–60% mazāk elektroenerģijas. Šādā veidā ir iespējams samazināt enerģijas patēriņu, turklāt siltums apsildāmā zonā ir jūtams jau pusminūtes laikā.
Tuvojoties siltam laikam, protams, plānojam daudzveidīgas āra aktivitātes. Infrasarkanais sildītājs nodrošinās komforta temperatūru arī vējainā laikā un jums nebūs jāpārtrauc rūpīgi gatavotais āra pikniks uz tereses, baidoties saaukstēties. Atsevišķi modeļi nodrošina arī omulīgu LED apgaismojumu, ko var ērti kontrolēt ar infrasarkano tālvadības pulti pat neieslēdzot sildīšanas funkciju.
Kā redzam, tad infrasarkanais sildītājs ir veselībai draudzīgs, efektīvs, mūsdienīgs risinājums iekštelpu un ārtelpu apsildei. Iepazīstaties ar Kumtel, NEO, Volteno, Trotec GmbH, ADAX, Ballu, Sunpower, Veito, Energotech un citiem zīmoliem interneta veikalā 220.lv.
Apmaksāta publikācija