Vasarā Rīgas HES ūdenskrātuvē plānots ūdens līmeņa pazeminājums

Sabiedrība
LETA 16:07, 28.04.2025 0

Šovasar no 1.jūlija līdz 11.augustam paredzēts pazemināt ūdens līmeni Rīgas hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuvē, aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

 

Plānota ūdenslīmeņa pazemināšana un noturēšana starp atzīmēm 16,25 līdz 16,45 metri Latvijas normālo augstumu sistēmā "LAS 2000.5", kas ir līdz 1,90 metriem zemāk par normālo ūdens līmeni Rīgas HES ūdenskrātuvē un par gandrīz metru zemāk par pieļaujamo minimālo ūdens līmeni HES ikdienas ekspluatācijas laikā.

"Latvenergo" šajā periodā īstenos divus projektus - atjaunos Rīgas HES ūdens pārgāznes balstu virsmas no augšas bjefa puses un Rīgas HES ēkas augšas bjefa sienas zem gājēju ietves konsoles virsmu. Ūdens līmeņa pazemināšanas laikā galvenokārt tiks veikti bojāto dzelzsbetona konstrukciju virsmu atjaunošanas darbi - bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, papildu stiegrojuma montāža, pretkorozijas apstrāde un virsmu atjaunošana.

Vienlaikus SIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" (ZMNĪ) ūdenslīmeņa pazeminājuma periodu izmantotu savu objektu atjaunošanai. ZMNĪ atjaunos Rīgas HES inženieraizsardzības būves, lai aizsargātu Ogres novadu un pilsētu pret plūdu riskiem, kā arī lai nepieļautu Daugavpils šosejas (A6) izskalošanu.

Hidrotehnisko būvju atjaunošanas un apsekošanas darbus viskvalitatīvāk var veikt laikā starp pavasara paliem un rudens lietavām, kad Daugavā pietece un ūdens līmenis ir viszemākais. "Latvenergo" esot ņēmis vērā pašvaldību ieteikumus par vēlamo mēnesi vasarā, kad īstenot Rīgas HES hidrotehnisko būvju atjaunošanu, un izvēlētais esot visām pusēm piemērotākais darbu veikšanas periods.

Norādītajā ūdenslīmeņa pazemināšanas periodā iekļautas arī tās dienas, kas nepieciešamas, lai līmeni pazeminātu līdz paredzētajai atzīmei un paaugstinātu līdz normālam darba režīma līmenim.

"Latvenergo" aicina Rīgas HES ietekmes zonā esošās pašvaldības un pagastu pārvaldes informēt iedzīvotājus un uzņēmumus par ūdens līmeņa pazemināšanu.

Daugavas HES ir stratēģiskas nozīmes būve.

"Latvenergo" darbības, kas saistītas ar HES ūdenskrātuvju līmeņa pazemināšanu un noturēšanu, norit saskaņā ar Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes atļauju.

Pļaviņu HES un Ķeguma HES ūdenskrātuvēs šovasar nav plānota ilgtermiņa ūdenslīmeņa pazemināšana.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Jūrmalā vērtēs jaunu iedzīvotāju iniciatīvu par suņiem pludmalē

Jūrmalai pašvaldība vērtēs kārtējo ar suņu atrašanos pludmalē saistīto iedzīvotāju iniciatīvu.

Sabiedrība Otrdien pūtīs brāzmains vējš un palaikam spīdēs saule

Otrdien Latvijā gaidāmas rietumu, ziemeļrietumu vēja brāzmas līdz 12-17 metriem sekundē, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Pērn centrā "Marta" palīdzība nodrošināta 790 cietušajiem

Pērn centrā "Marta" dažāda veida profesionāla palīdzība nodrošināta 790 vardarbībā un cilvēku tirdzniecībā cietušiem iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja iestādē.

Sabiedrība Maija svētkos būs izmaiņas aptuveni 500 reģionālo autobusu maršrutos

Šogad maija svētku brīvdienās, 1.maijā, 4.maijā un 5.maijā, kā arī 2.maijā un 10.maijā līdz ar pārcelto darbadienu būs izmaiņas aptuveni 500 reģionālo autobusu maršrutos visā Latvijā, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijā (ATD).

Lasiet arī

Ekonomika Darbību uzsāk Latvenergo saules parks Priekulē (+VIDEO)

2025.gadā plānots pievienot enerģiju uzkrājošās tehnoloģijas un 2026.gadā izbūvēt divas vēja turbīnas.

Sabiedrība Darbību uzsāk Latvenergo saules parks Priekulē

Top jauns ražošanas portfelis, kas sastāvēs no ūdens, saules un vēja ražošanas jaudas

Ekonomika Latvenergo Daugavas basejnā ielaiž miljoniem zivju mazuļu (+VIDEO)

Foreles ir ekoloģiski jutīgas, tās dzīvo tikai tīrās upēs, kur ir daudz skābekļa.

Ekonomika Latvenergo: turpinājās elektrības un dabasgāzes cenu samazināšanās (+VIDEO)

Augusta beigās Baltijā ar Elektrum zīmolu elektroenerģiju ražo jau 14 saules parki ar kopējo jaudu teju 85 megavati.