Būs pieejami amatnieku darinājumi, gardumi, pārtikas produkti un rūpniecības preces.
Aicinām visus uz Mārtiņa gadatirgu Ventspils tirgū sestdien, 9. novembrī. Iepirkšanās un tirgus rosība norisināsies no plkst. 8.00 līdz 15.00, kur būs pieejami amatnieku darinājumi, gardumi, pārtikas produkti un rūpniecības preces.
Programmā no 10.00 līdz 13.00 – īpašs piedāvājums:
Mārtiņdienas zupas baudīšana kopā ar Evu no Z/S “Birznieki”.Forevers stendā pārtikas paviljonā degustācijas – baudiet un novērtējiet dažādus gardumus!
Pirmo reizi Ventspils tirgū Brīvais mikrofons ar Uldi Griezi no plkst. 10.00 līdz 13.00. Dzirdēsiet aizraujošus stāstus par Mārtiņiem un tirgus dzīvi. Bet no plkst. 10.00 līdz 12.00 pie Kariljonu Zvanu torņa aicinām dalīties ar saviem stāstiem, pasakām vai dzejoļiem. Ja neesi uz mutes kritis un gribi nedaudz izrādīties, piedalies! Dalībniekus sagaida pārsteiguma balvas.
Par muzikālo noformējumu rūpēsies DJ Kristaps, radot svētku noskaņu visiem apmeklētājiem.
Ventspils tirgus laukums atrodas pilsētas Vecpilsētas daļā, kvartālā starp Tirgus - Skolas - Katrīnas un Pils ielām, aizņemot tā lielāko daļu un, līdzās ar Livonijas ordeņa pili, pamatoti tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem vēsturiskā centra pilsētbūvnieciskajām vērtībām.
Ventspils senās apbūves un plānojuma pētnieku uzmanību tirgus laukums uzmanību jau pievērsis sen. Kādu brīdi tas tika uzskatīts par senāko Ventspils centru. Ventspils vēsturiskā centra pētniece arhitekte Rita Zandberga (1929. - 1993.) uzskatīja, ka tirgus tika izveidots laikā no 14. līdz 17. gs., taču iepazīstoties ar arhīvos saglabātajām ziņām, viņa nonāca pie secinājuma, ka tirgus nav senākā pilsētas daļa un Tirgus laukums izveidots un Tirgus laukuma komplekss celts 17.gs. sākumā, laikā, kad vispārējā Kurzemes hercogistes saimnieciskajā pacēlāja apstākļos pieaug iedzīvotāju skaits un paplašinoties pilsētai, ap tagadējo tirgus laukumu sāk veidoties jauns administratīvais centrs. Ar šo laiku - 1646. gadu datējama šobrīd vecākā ēka laukuma ZR malā - Tirgus laukumā 1, taču Rātsnams atradies laukuma pretējā - DA stūrī, kas tur iespējams atradās līdz 1850. gadam.
Rekonstrukcijas darbi Tirgus laukumā notika 2009. gadā un atklāja to ar vērienīgu pasākumu 5. decembrī. Tirgus laukums ir ieguvis jaunu bruģakmens segumu pēc rekonstrukcijas, ar to ir iezīmēta vēsturiskā 18.gs. Tirgus saimniecisko būvju atrašanās vieta un pamatu kontūras, kas dod iespēju iepazīties ar vēsturisko Tirgus laukuma būvju izvietojumu tūristiem. Tūristiem un citiem tirgus apmeklētājiem īpaši uzbūvētā ‘’Tirgus aka’’, rod iespēju ūdeni lietot ne tikai dzeršanai, bet arī lai nomazgātu tirgū iegādātos augļus un dārzeņus. Saulainā laikā aka darbojas arī kā saules pulkstenis, savukārt no tās pamatnes laukuma iesegumā izvērstas četras līnijas, kas norāda uz četrām debess pusēm.