Šī gada oktobrī adopcijas reģistrā ir 1106 bērni, bet vidēji gadā tiek adoptēti vidēji 100 bērni, tostarp arī glābējsilītēs atstātie, ceturtdien kampaņas "Drošībā" preses konferencē par atbalsta iespējām grūtniecēm un jaunajām māmiņām pavēstīja Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākā eksperte Jana Sīpola.
Pašreizējie dati liecina, ka 101 ģimene gaida adoptējamo bērnu, to vidū 59 ģimenes ir izteikušas vēlmi adoptēt bērnu vecumā līdz pieciem gadiem. Visbiežāk tiek adoptēti veseli bērni bez veselības problēmām. Tam seko bāriņtiesas ģimenes izpētes process un vecāku piemērotības izvērtējums un visbeidzot spriedums par to, vai attiecīgā adopcija ir bērna labākajās interesēs, informēja Sīpola.
Biedrības "Skalbes" valdes priekšsēdētāja Anda Švinka, uzsvēra, ka palīdzības tālrunis ir labs palīdzības mehānisms grūtniecēm un jaunajām māmiņām, taču pats problēmu cēlonis bieži ir jāmeklē sabiedrībā. Piemēram, arī pret līdzcilvēkiem ikdienā jābūt vērīgākiem, pievēršot uzmanību tiem, kas nonākuši krīzes situācijās. Tāpat Švnika aicināja grūtnieces vērsties pēc psiholoģiskas palīdzības gan pirms lēmuma ievietot bērnu glābējsilītē, gan pēc tam. Viņa aicināja izmantot "Skalbes" piedāvātās psihologa bezmaksas konsultācijas, lai mazinātu šīs grūtās izvēles slogu tām ģimenēm vai sievietēm, kas izvēlas atteikties no bērna.
Savukārt Rīgas pašvaldības bāriņtiesas priekšsēdētāja vietniece Inese Ērgle pauda, ka ir gadījumi, kad pēc ievietošanas glābējsilītē vecāki ir pārdomājuši un vēlas paši atkal rūpēties par bērnu. Kopumā 15 gadu laikā Rīgā glābējsilītēs atstāti 34 bērni, un sešiem no tiem vecāki tomēr vēlāk ir vērsušies bāriņtiesā, lai bērnu atgūtu. Ērgle atzina, ka gadījumi mēdz būt dažādi, tāpēc "nevar mātēm pārmest vai šaustīt viņas". Dažos gadījumos situācijas ir tiešām neapskaužamas, jo nepilngadīgās mātes, neziņojot saviem vecākiem, pašas izvēlas šādu rīcību, tāpēc viņa uzsvēra paplašinātās ģimenes un sociālā atbalsta loka nepieciešamību.