Skolēni varēs ievākt reālvidē ūdens un tajā esošo organismu – zooplanktonu, fitoplanktonu, bentosa – paraugus.
Nu vairs ne tikai katamarāni, laivotāji, smaiļotāji, supotāji būs sastopami, šķeļot Liepājas ezera ūdeņus, bet arī peldlīdzeklis ”AkvaLab Liepāja”. Tas ir viens no nozīmīgākajiem objektiem, kas papildinājis Dabas māju un tās iespējas, ūdens pasaules izzināšanā.
”AkvaLab Liepāja” izgatavots Lietuvā, un ikviens bija gaidīts iepazīties ar neparasto peldlīdzekli un gūt priekšstatu par to, ko nozīmē ūdens laboratorija. Interese bija liela, – ”izmest aplīti” pa ezeru vēlējās daudzi, tādēļ nācās apbruņoties ar pacietību, gaidot rindā. Bija tā vērts, jau pēcāk, atgriežoties krastā, atzina “kuģīša” testētāji. Paralēli bija pieejamas ar dabas un vides pētniecību saistītas āra darbnīcas un aktivitātes.
Peldlīdzeklis ir paredzēts izglītības nolūkiem un zinātniski pētnieciskai darbībai. Ikdienā ”AkvaLab Liepāja” skolēni varēs ievākt reālvidē ūdens un tajā esošo organismu – zooplanktonu, fitoplanktonu, bentosa – paraugus ar dažādiem ūdens pētniecības rīkiem, veikt fizikālķīmiskus mērījumus par ūdens caurredzamību, pH līmeni, izmantojot pHmetra zondi, skābekļa un citus mērījumus, un visus iegūtos ūdens organismus palaist atpakaļ Liepājas ezerā, neradot tiem nekādu kaitējumu.
Peldlīdzekļa nosaukums veidots no salikteņa – latīņu valodas vārda "aqua" ar nozīmi "ūdens" un "laboratorium" ar nozīmi "laboratorija", kas kopā veido nozīmes vārdu "ūdens laboratorija" savukārt vietvārds "Liepāja" iekļauts nosaukumā Peldlīdzekļa atrašanās vietas atpazīstamības veicināšanai nacionālā un starptautiskā līmenī.
"Peldlīdzeklis ir paredzēts tikai izglītības nolūkiem un zinātniski pētnieciskai darbībai un to var arī uzskatīt par izglītības inovāciju vispārizglītojošo mērķu sasniegšanai. Turpmāk tādu priekšmetu kā "Dabaszinības" un "Bioloģija" mācību stundas skolēni kopā ar pedagogiem varēs īstenot uz Peldlīdzekļa, turklāt radniecīgas tēmas apguvei atradīs arī matemātikas un tehnoloģiju jomu pedagogi," akcentē Izglītības pārvaldes vadītāja vietnieces pienākumu izpildītāja Kitija Kuduma.
"Ikdienā, piemēram, ievāksim reālvidē ūdens un tajā esošo organismu – zooplanktonu, fitoplanktonu, bentosa – paraugus ar tādiem ūdens pētniecības rīkiem kā planktona tīkls, batometrs, skrāpis, seki disks un citiem, tāpat arī veiksim tādus fizikālķīmiskus mērījumus par ūdens caurredzamību, pH līmeni, izmantojot pHmetra zondi, skābekļa un citus mērījumus, bet visus iegūtos ūdens organismus atgriezīsim atpakaļ Liepājas ezerā, neradot tiem nekādu kaitējumu," papildina Dabas mājas vides eksperte Sniedze Više.