Ir svarīgi, ka Latvijas pilsoņos ir vēlme aizsargāt mūsu valsti.
5 gadu valsts aizsardzības dienestu Zemessardzē uzsāka 21 Latvijas pilsonis, kas dienestam pieteicās brīvprātīgi, ziņoja vietne mod.gov.lv.
Piecu gadu valsts aizsardzības dienests Zemessardzē šogad tiks realizēts Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta bataljona un Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona infrastruktūrā. Valsts aizsardzības dienesta karavīrus apmācīs pieredzējuši profesionālā dienesta karavīri, speciālisti un Zemessardzes personāls. Jaunieši dienestu Zemessardzē pildīs kopumā 5 gadus, ik gadu apmācībā piedaloties ne mazāk kā 28 dienas. Apmācības norisināsies nedēļas nogalēs, pilna cikla nometnēs, kā arī militārās specialitātes apmācībā.
“Esmu gandarīts, ka varam Zemessardzes 1. Rīgas brigādē uzņemt jauniešus, kuri izvēlējušies Valsts aizsardzības dienestu veikt Zemessardzē. Uzsvēršu – gan viņiem, gan ikvienam karavīram, zemessargam jāatceras, ka diena Zemessardzē, tā ir diena Latvijai, tas ir laiks, kurā mēs stiprinot militārās iemaņas, stiprinām mūsu valsti,” norāda Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris, pulkvedis Normunds Baranovs.
“Ir svarīgi, ka Latvijas pilsoņos ir šī vēlme aizsargāt mūsu valsti un tautu, sevišķi laikā, kad redzam mūsu kaimiņvalsts agresiju svešās zemēs. Viens no veidiem kā būt gataviem aizsargāt savu valsti, ir iestāties valsts aizsardzības dienestā, jo mūsu sabiedrībai ir jābūt zinošai un noturīgai pret jebkādiem apdraudējumiem,” uzsver Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandiera pienākumu izpildītājs pulkvežleitnants Oskars Purmalis.
Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Valsts aizsardzības dienests Zemessardzē ir lieliska iespēja jauniešiem pilnveidot sevi, apgūt jaunas prasmes un iemaņas, uzlabot fizisko sagatavotību, vienlaikus apvienojot dienestu ar studijām vai darbu. Valsts aizsardzības militārajam dienestam brīvprātīgi var pieteikties pilsoņi — vīrieši un sievietes — no 18 gadu vecuma līdz 27 gadu vecumam.