"Jaunās vienotības" (JV) politiķe, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV) neņemas prognozēt, cik ilgi un kā turpināsies JV organizētās sarunas ar partijām, jo pieļauj, ka arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Progresīvie" vēlēsies izvirzīt kādas sarunu tēmas.
Pēc Valsts prezidenta vēlēšanām JV ir sākusi sarunas gan ar koalīcijas, gan opozīcijas partijām par risināmiem politiskiem jautājumiem. JV līdz šim vairāk uzsvērusi, ka sarunu mērķis esot panākt virzību jautājumos, kuru risināšana valdībā stagnējot, savukārt koalīcijas partneri no "Apvienotā saraksta" (AS) un Nacionālās apvienības (NA) vērtē, ka sarunu mērķis esot panākt izmaiņas valdošajā koalīcijā, ko abas partijas neatbalsta, tāpēc uz sarunām piecu partiju formātā nenāk.
Šodien pēc JV, ZZS un "Progresīvo" tikšanās par cilvēktiesību jautājumiem Lībiņa-Egnere norādīja, ka nepiekrīt tēzei, ka esošā Krišjāņa Kariņa (JV) valdība jau būtu kritusi. Atsaucoties uz Kariņa pausto, politiķe uzsvēra, ka valdība strādā, tostarp izturēts uzticības balsojums Saeimā.
"Mēs šobrīd runājam par to, kā mēs nākotnē redzam, kā pārvaldām valsti, un dažādos svarīgos jautājumos iegūt plašāku Saeimas atbalstu - par to ir šīs sarunas," apgalvoja tieslietu ministre.
Lībiņa-Egnere norādīja, ka JV koalīcijas partneri - AS un NA - bija aicināti uz sarunām, bet kārtējo reizi neieradās. Ministres ieskatā, partneriem bija jāierodas, ja partijas ir ieinteresētas veidot labāku Latvijas nākotni.
Komentējot AS un NA neatsaukšanos uz sarunu ielūgumu, ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis vērtēja, ka tā nav "laba zīme" un neliecina, ka konkrētajos premjera izvirzītajos jautājumos koalīcijā būtu iespējama pozitīva virzība.
Valaiņa ieskatā, politiskajām partijām ir jāspēj atbrīvoties no aizspriedumiem un jāsēžas pie galda.
"Ja mēs turpināsim šo aizspriedumu politiku, kas šobrīd valda - viena partija nerunās ar to, otra ar to - tā ir priekšvēlēšanu retorika, šobrīd daudz svarīgāk būtu apsēsties pie viena galda un runāt par neērtiem jautājumiem," uzsvēra politiķis.
Atbildot uz jautājumu, vai Kariņa pašreizējo valdību varētu vērtēt jau kā kritušo un vai šobrīd notiek jaunās nākamās valdības veidošanas sarunas, "Progresīvo" politiķe, Saeimas deputāte Antoņina Ņenaševa pauda, ka partija situāciju tā neredz, jo "ministrijas strādā".
Pašlaik notiekot sarunas, kas neesot par amatiem, bet esot saturiskas par prioritātēm, darbiem un problemātiskiem jautājumiem, sacīja "Progresīvo" politiķe, kā piemērus minot šodien apspriesto vardarbības mazināšanu un iepriekš darba spēka pieejamības sarunā pārrunāto imigrācijas tēmu.
Kā ziņots, pašlaik valdošajā koalīcijā strādā JV, NA un AS, taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, Kariņš ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar ZZS un "Progresīvajiem", kam NA un AS iebilst.
Kariņš jau iepriekš tika izteicies, ka vēlas koalīcijas paplašināšanu, lai panāktu raitāku darbu skolu tīkla sakārtošanā, veselības aprūpes situācijas uzlabošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija "kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests" un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.