Nāciju pilī šodien notika Pastāvīgās pārstāvniecības ANO Ženēvā organizēta paneļdiskusija "Informācijas integritātes aizsardzība mākslīgā intelekta laikmetā", kuras dalībnieki aicināja izstrādāt starptautiskas normas mākslīgā intelekta tehnoloģiju radīto risku mazināšanai, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
Paneļdiskusija tika organizēta ANO Komisijas Zinātnes un tehnoloģiju attīstībai 26.sesijas laikā. Tās mērķis bija meklēt iespējamos risinājumus tam, kā mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstības laikmetā, respektējot cilvēktiesības, nodrošināt informācijas integritāti un stāties pretī dezinformācijai, kas grauj starptautisko drošību.
Eksperti uzsvēra, ka demokrātisku valstu pienākums ir aizsargāt demokrātiskās vērtības. Diskusijas dalībnieki aicināja investēt sabiedrības izglītībā un medijpratībā.
Par mākslīgā intelekta radītajām iespējām un izaicinājumiem informācijas telpas drošībai diskutēja starptautiski atzīti eksperti no dažādiem reģioniem. Organizāciju "Code for Africa" pārstāvēja izpilddirektors Džastins Ārensteins, Kanādas Ārlietu ministriju Digitālās iekļaušanas laboratorijas direktora vietniece Ārina Žū, "Fundacion Multitudes" izpilddirektore Paulina Ibarra, "Democracy Reporting International" pētniecības koordinators Jans Nikola Beijers, bet ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos biroju - Tematiskās iesaistes, īpašo procedūru un tiesību uz attīstību direktore Pegija Hiksa.
Pasākumu atklāja Latvijas vēstnieks ANO Ženēvā Bahtijors Hasans, to vadīja ĀM īpašais pārstāvis digitālajos jautājumos Viktors Makarovs. Paneļdiskusiju apmeklēja gandrīz simts valdību un nevalstisko organizāciju pārstāvju.
ANO Komisijas Zinātnes un tehnoloģiju attīstībai mērķis ir veicināt sadarbību starp attīstītajām un attīstības valstīm, ar mērķi nodrošināt tehnoloģiju izmantošanu ANO "Dienaskārtības 2030" ilgtspējīgas attīstības mērķus sasniegšanai.