Tikai 4% Latvijas iedzīvotāju norāda, ka regulāri mēdz izslēgt personīgo mobilo telefonu, kamēr 65% aptaujāto mobilo telefonu nekad neizslēdz, kā galveno iemeslu tam minot faktu, lai vienmēr būtu sasniedzami ģimenes locekļiem, liecina informācijas un komunikācijas (IKT) pakalpojumu sniedzēja "Bite" veiktās aptaujas dati.
Visbiežāk paradums izslēgt mobilo telefonu ir respondentiem vecumā no 30 līdz 39 gadiem un no 40 līdz 49 gadiem.
Aptaujā noskaidrots, ka 17% aptaujāto mobilo telefonu galvenokārt neizslēdz, lai būtu sasniedzami negadījumu, ārkārtas situācijas brīžos, visbiežāk tā norādījuši jauni cilvēki vecumā no 18 - 29 gadiem. Savukārt 9% respondentu personīgo mobilo telefonu neizslēdz, lai būtu sasniedzami darba vajadzībām - tā visbiežāk norādījuši vīrieši.
Vienlaikus 2% aptaujāto norādīja, ka mobilo telefonu neizslēdz, lai vienmēr zinātu, kas notiek medijos un sociālajos medijos.
Aptaujā noskaidrots, ka 3% respondentu ir dažādi citi iemesli, kāpēc viņu telefons vienmēr ir ieslēgts. Piemēram, aptaujas dalībnieki atbildējuši, ka neizslēdz mobilo telefonu, jo ikdienā izmanto dažādas mobilās lietotnes veselības monitorēšanai. Vēl kāds norādījis, ka telefona ieslēgšana ir apgrūtinoša un laikietilpīga. Daļa aptaujāto mēdz izslēgt skaņu, ne pašu ierīci.
Aptauja veikta šā gada janvārī, sadarbojoties ar pētījumu aģentūru "Norstat Latvija". Aptaujā piedalījās Latvijas 1006 iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.