Šodien plkst.14 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā atklās Ukrainas nacionālās atmiņas institūta (NAI) fotodokumentāli izstādi "Komunisms XX gadsimtā = Rašisms XXI gadsimtā" par Maskavas totalitāro režīmu noslepkavotajiem ukraiņu tautas upuriem staļinisma periodā un šogad, ziņo pašvaldība.
Ukrainas NAI uzskata, ka ir pareizi atspoguļot sabiedrībai arhīvu materiālus, salīdzināt Krievijas asiņainās metodes, parādot, ka tās savā nežēlībā un bezjēdzīgā necilvēcībā nav mainījušās. Izstādes, kura ietver trīspadsmit vīriešu un sieviešu likteņus XX un XXI gadsimtā, izvietošana pilsētvidē šādā ziņā ir kontrpropagandas ierocis. Apmēram vienlaikus izstādi atklās vairākās Eiropas pilsētās, tajā skaitā arī Baltijas valstu pilsētās.
Fotodokumentālā izstāde "Komunisms XX gadsimtā = Rašisms XXI gadsimtā" ar konkrētu cilvēku vēstures palīdzību demonstrē, ka asiņainās Krievijas metodes nav mainījušās. Apliecinājumam kalpo trīspadsmit sieviešu un vīriešu likteņi 20. un 21.gadsimtā. Lielāko daļu iznīcināja tikai tāpēc, ka viņi bija ukraiņi, strādāja savā dzimtenē, runāja dzimtajā valodā, pausts Ukrainas NAI direktora Ihora Kuļika izstādes relīzē. Viņiem visiem, pēc Krievijas iedzīvotāju pārliecības, nebija tiesību uz eksistenci.
Komunisms, neticis pienācīgi nosodīts pēc Padomju Savienības sabrukuma, piedzīvoja atkārtošanos laikmetīgajā Krievijā - tagadējā rašismā. Tas izraisīja karu, kura aculiecinieki mēs esam, pausts relīzē. Tagad Ukrainai ir radusies vēsturiska iespēja atbilstošā kārtībā tikt galā ar savu pagātni. Šīs izstādes materiāli ir viens no soļiem jaunajā desovjetizācijas, derusifikācijas, deputinizācijas posmā laikmetīgajā Ukrainā.
Izstāde būs atvērta līdz 7.februārim.