Mediji: Ķīnas kuģis mēģināja sabojāt arī Dānijas kabeļus Baltijas jūrā

Pasaule
LETA 17:23, 18.12.2024 0

Ķīnas kuģis "Yi Peng 3", kuru tur aizdomās par zemūdens kabeļu bojāšanu Baltijas jūrā, mēģinājis bojāt kabeļus arī netālu no Dānijas Lesjes salas, vēsta Dānijas plašsaziņas līdzekļi.

 

Atsaucoties uz Dānijas televīzijas kanāluTV2, Somijas sabiedriskā raidorganizācija "Yle" ziņo, ka sonāra attēlos redzamas plašas tumšas līnijas "Yi Peng 3" maršrutā novembrī.

TV2 sazinājās ar trim ekspertiem, kuri piekrita, ka pierādījumi apstiprina aizdomas par "Yi Peng 3", jo kuģis uzvedies netipiski, proti, tas nesamazināja ātrumu, šķērsojot divus elektrības kabeļus un vienu datu pārraides kabeli.

Jau ziņots, ka 17.un 18.novembrī Baltijas jūrā Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos tika pārrauti divi zemūdens kabeļi, no kuriem viens savieno Somiju un Vāciju, bet otrs - Zviedriju un Lietuvu. Šie kabeļi jau ir salaboti.

Īpašu izmeklētāju interesi izraisīja Ķīnas kravas kuģis "Yi Peng 3", kurš varētu būt šķērsojis abu kabeļu atrašanās vietu laikā, kad tie bojāti.

Pastāv aizdomas, ka Ķīnas kravas kuģis "Yi Peng 3" apzināti vilcis enkuru pa Baltijas jūras dibenu vairāk nekā 160 kilometru garumā, tādējādi sabojājot divus zemūdens sakaru kabeļus, vēsta laikraksts "Wall Street Journal".

Kopš 19.novembra "Yi Peng 3" noenkurots starptautiskajos ūdeņos Kategata jūras šaurumā starp Dāniju un Zviedriju. Kuģi novēro Dānijas, Zviedrijas un Vācijas karakuģi. Dānija risina sarunas ar kaimiņvalstīm, bet sīkāka informācija par šīm sarunām nav izpausta.

Pirmdien ASV laikraksts "The Wall Street Journal", atsaucoties uz izmeklēšanā iesaistītiem valdības avotiem, ziņoja, ka Krievijas izlūkdienests devis norādījumus "Yi Peng 3" kapteinim pārraut sakaru kabeļus, izmantojot enkuru.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Trampu «ļoti neapmierina» saruna ar Putinu

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņojis, ka viņš palicis "ļoti neapmierināts" pēc pēdējās telefonsarunas ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu.

Pasaule Ukraiņu lidrobotu uzlidojumiem pakļauti vairāki Krievijas reģioni

Pēc ukraiņu lidrobotu uzlidojumiem vairākos Krievijas reģionos naktī uz sestdienu fiksēti sprādzienu, ugunsgrēki un mobilā interneta traucējumi, ziņo vietējās amatpersona un "Telegram" kanāli.

Pasaule Mehiko protests pret masu tūrismu izvēršas vandalismā un ārzemnieku aizskaršanā

Mehiko vairāki simti cilvēku piektdien izgāja demonstrācijā pret masu tūrismu un ģentrifikāciju, bet sākotnēji mierīgais protests kļuva vardarbīgs, kad neliels skaits demonstrantu sāka postīt veikalus un aizskart ārzemniekus.

Pasaule Spānijā radies toksisks mākonis pēc eksplozijām akumulatoru pārstrādes rūpnīcā

Spānijā ir notikušas vairākas eksplozijas akumulatoru pārstrādes rūpnicā uz ziemeļaustrumiem no Madrides, pēc kurām izveidojies toksisks mākonis, piektdien paziņoja vietējās varas iestādes.

Lasiet arī

Pasaule Patlaban nav pamata runāt par Ķīnas un Krievijas militāras alianses veidošanos

Patlaban nav pamata runāt par Ķīnas un Krievijas formālas militāras alianses veidošanos, teikts Latvijas Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) apdraudējuma novērtējumā un aizvadītā gada darbības pārskatā.

Pasaule Sji aicina Putinu noslēgt taisnīgu miera vienošanos

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins, tiekoties ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu, paudis cerību, ka Krievijas un Ukrainas karā tiks panākta "taisnīga un noturīga" miera vienošanās, piektdien vēsta ziņu aģentūra "Bloomberg".

Pasaule Par lietotāju Eiropā datu nosūtīšanu uz Ķīnu "TikTok" ir 530 miljonu eiro sods

Par Eiropas iedzīvotāju privāto datu nosūtīšanu uz Ķīnu un aizsardzības pret to nonākšanu Ķīnas varasiestāžu rīcībā nenodrošināšanu, platformai "TikTok" noteikts 530 miljonu eiro sods, piektdien paziņoja Īrijas Datu aizsardzības komisija (DPC).

Pasaule Ķīna gatava sarunām ar ASV, ja Vašingtona atcels muitas tarifus

Ķīna piektdien paziņoja, ka izvērtē ASV piedāvājumu sarunām par ievedmuitas tarifiem, taču uzstāja, ka pirms sarunu sākuma Vašingtonai jābūt gatavai atcelt nodevas, kas ir satricinājušas pasaules tirgus un piegādes ķēdes.