Panamas prezidenta amatā pirmdien tika inaugurēts Hosē Rauls Mulino, kurš solīja, ka valsts vairs nebūs tranzīta punkts nedokumentētiem migrantiem viņu ceļā uz ASV.
65 gadus vecais konservatīvais jurists Mulino maijā uzvarēja prezidenta vēlēšanās pēc kampaņas, kurā viņš solīja slēgt bīstamo migrācijas maršrutu caur Darjenas zemesšaurumu, kas atrodas starp Kolumbiju un Panamu.
Darjenas zemesšauruma džungļus pērn šķērsoja vairāk nekā pusmiljons nedokumentētu migrantu.
Mulino pirmdien pēc amata zvēresta došanas sacīja, ka Panama "nevar turpināt finansēt nelegālās migrācijas ekonomiskās izmaksas" un ka "Panama vairs nebūs tranzīta valsts nelegālajiem imigrantiem".
Viņš iepriekš bija solījis deportēt migrantus, kas nelegāli ierodas Panamā, dodoties uz ASV.
Pēc amata zvēresta došanas ceremonijas Mulino un ASV iekšzemes drošības ministrs Alehandro Majorkass parakstīja vienošanos, kas apsola ASV finansējumu par nedokumentētu migrantu repatriāciju no Panamas.
"Atgriežot šādus indivīdus uz viņu izcelsmes valsti, mēs palīdzēsim atturēt neregulēto migrāciju reģionā un uz mūsu dienvidu robežas un izbeigt ļaunprātīgo kontrabandas tīklu iedzīvošanos bagātībā," paziņoja ASV Nacionālās drošības padomes preses sekretāre Adriena Vatsone.
Mulino savā kampaņā arī solīja slēgt Panamas valdības izveidotās iestādes palīdzības sniegšanai migrantiem Darjenas zemesšaurumā.
Jaunajam prezidentam jārisina arī citas problēmas, starp kurām ir dziļi iesakņojusies korupcija, ekonomikas sarežģījumi un smags sausums, kura dēļ trūkst ūdens Panamas kanāla veiksmīgai darbībai.
265 kilometrus garais Darjenas zemesšaurums ir kļuvis par svarīgu koridoru migrantiem, kas no Dienvidamerikas caur Centrālamerikas valstīm un Meksiku mēģina nokļūt ASV, cerot uz labāku dzīvi.
Viņus Darjenas zemesšaurumā apdraud džungļi, bīstams reljefs, savvaļas dzīvnieki un vardarbīgas noziedznieku bandas.