Pastāvīgā ekspozīcija piedāvā doties aizraujošā ceļojumā pagātnē.
Svētdien, 24. novembrī, plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8 ) “Ģimenes dienas” ietvaros notiks skicēšanas nodarbība kopā ar mākslinieku.
Kas var būt labāks drēgnā novembra svētdienā kā mājīgā muzeja atmosfērā kopā ar mākslinieku izpētīt Latvijas dabu. Mums ir bagāta flora un fauna: augu, dzīvnieku un putnu kolekcija. Šīs programmas ietvaros jūs varēsiet ne tikai iepazīt Dabas ekspozīciju, bet arī uzzīmēt , attēlot interesantākos eksponātus.
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir viens no vecākajiem un lielākajiem muzejiem Latgalē. Tas dibināts 1938.gadā. Atrodas vienā no skaistākajām pilsētas ēkām – 1883.gadā jūgendstilā celtajā ēkā, kura ir kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis.
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja misija: vācot, glabājot, pētot un popularizējot Daugavpils novada kultūrvēstures, mākslas un dabas kolekcijas, sekmēt kultūrvēsturiskā mantojuma un mūsdienas pieredzes apzināšanu, veicināt sabiedrības interesi un izpratni par vēsturiskajiem procesiem Daugavpils novadā, radīt sabiedrībā cieņu pret savu garīgo mantojumu un tradīcijām.
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (DNMM) ir sabiedrībai pieejama pētnieciska un izglītojoša kultūras iestāde – pilsētā vienīgais Daugavpils pilsētas pašvaldības muzejs. Tā darbība aptver Daugavpils novadu – mūsdienu Daugavpils pilsētas un rajona teritoriju un plašāk (vēsturiskajā skatījumā) – Dinaburgas, Dvinskas, Daugavpils apriņķa teritoriju.
Pastāvīgā ekspozīcija “Daugavpils novada kultūrvēsture” piedāvā doties aizraujošā ceļojumā pagātnē un sniedz ieskatu novada vēsturē sākot ar 9.g.t.p.m.ē. līdz 1991. g. Izvietota 5 zālēs, tā iepazīstina ar Daugavpils attīstību kultūrvēsturisko procesu kontekstā, pievēršot uzmanību novada specifiskajām īpatnībām. Šajā ekspozīcijā arī ir iekļauta multimediju programma “Daugavpils. Latgale. Latvija”, kura dod iespēju veikt virtuālo pastaigu pa Daugavpils vēsturisko centru starpkaru periodā.
Pastāvīgā ekspozīcija “Daugavpils novada daba” iepazīstina ar novadam raksturīgākajiem biotopiem un papildina kultūrvēstures ekspozīciju, veidojot vienotu priekšstatu par Daugavpils reģionu.
Izstādē “Ceļš uz dievnamu” tiek parādīti kultūras mantojuma pieminekļi, kuri raksturo kristīgās konfesijas Daugavpilī – katoļticību, vecticību, pareizticību un luterticību.
Izstādē “Nauda ar Latvijas dvēseli. Lats” ir apskatāmas vairāk nekā 300 naudaszīmes, kuras dažādos gados laidusi apgrozībā Latvijas Banka.
Izstāde “Pagātnes reveranss” attēlo 19.gs. beigu – 20.gs. sākuma viesistabas interjeru ar jūgendstila elementiem.
Mākslinieka Leonīda Baulina galerijā tiek eksponētas gleznas un grafikas, kuras raksturo autora dažādos daiļrades virzienus, unikālo rokrakstu, parādot viņu kā lielisku kolorīta, formas un līnijas meistaru.
Pjotra Hudobčenoka darbu izstāde “Daugavpils stāsti” ir 20.gs. sākumā Daugavpils fotogrāfijās balstīti meistara veidoti pārsteidzošie telpiski sižeti.
Šīs muzeja ekspozīcijas, pastāvīgas izstādes un arī vairākas citas mainīgas izstādes sagaida apmeklētājus, nodrošinot krājuma pieejamību visiem interesentiem, sekmējot kultūrvēsturiskā mantojuma un mūsdienu pieredzes apzināšanu un veicinot sabiedrības interesi un izpratni par mūsu pilsētu.