Mežsarga tērps, dokumenti, darba rīki, kartes, norādes, apbalvojumi - ļauj ielūkoties profesijas daudzveidībā.
Līdz 30.septembrim Jaunmoku pils Meža muzejā skatāma krājuma izstāde "Mierā ar mežu: Mežsargs Latvijā", kas veltīta mežsarga profesijai un tās lomai 20.gadsimtā.
Izstādes nosaukums uzsver mežsarga būtību kā mieru uzturošam starpniekam starp cilvēku un dabu. Tā aicina skatīt šo amatu ārpus "sargs un sodītājs" tēla - kā klusu, sabiedrībā cienītu kalpošanu mežam, kas balstīta ētikā, zināšanās un atbildībā.
Lai arī meža uzraudzības saknes meklējamas agrāk, izstādes veidotāji koncentrējas uz valsts mežsarga profesiju, kāda tā veidojās līdz ar modernās mežsaimniecības attīstību 19.gadsimta otrajā pusē, nostiprinoties 20.gadsimtā kā skaidri reglamentēts dienests. Mežsargs kļuva par valsts pārstāvi mežā, ar formastērpu, amata pienākumu aprakstu, dokumentāciju un sabiedrisku uzticību.
Izstādes priekšmeti - mežsarga tērps, dokumenti, darba rīki, kartes, norādes, apbalvojumi - ļauj ielūkoties profesijas daudzveidībā. Katra sadaļa izgaismo kādu aspektu no mežsarga ikdienas, tostarp viņa lomu sabiedrības informēšanā, dabas uzraudzībā un kultūrvides saglabāšanā.
Izstāde skatāma Meža muzeja 2. stāvā katru dienu no plkst.9.00 līdz 18.00. Ieeja ar muzeja biļeti.
Pēc izstādes apmeklējuma viesi aicināti atpūsties "Jaunmoku Pils Kafe Terasē", kas atrodas pils dārza pusē un piedāvā desertus, atspirdzinošus dzērienus un nesteidzīgu maltīti ar skatu uz ainavisko parku. Terase ir atvērta no ceturtdienas līdz svētdienai, plkst.11.00-20.00.
Jaunmoku pils piedāvā arī naktsmītnes vēsturiskajā pilī un muižas ēkā, ļaujot pagarināt ainavisko pieredzi un izbaudīt klusumu, kas caurvij šo vietu.
Jaunmoku pilij, kurā neogotiskā stila formas apvienojušās ar jūgendstila elementiem, ir īpaša vieta starp Latvijas arhitektūras šedevriem. Pils uzcelta 1901. gadā pēc arhitekta Vilhelma Bokslafa (1858–1912) projekta – kā Rīgas pilsētas galvas Džordža Armitsteda (1847–1912) medību pils.
Šobrīd Jaunmoku pils saviem apmeklētājiem piedāvā izglītojošas aktivitātes un ekskursijas pils muzejā un parkā, vietu, kur īstenot dažādus pasākumus un svinības, kā arī pārnakšņot viesnīcā – viss Jūsu skaistākajiem mirkļiem vienuviet.
Kompleksā ietilpst parks 9.8 ha platībā un no iepriekšējās apbūves saglabājušās 6 ēkas – pils jeb kungu māja, pienotava jeb „piena māja”, stallis, klēts, galdniecība un smēde. Jaunmoku pils muižas apbūve ar parku ir iekļauta Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā ar valsts aizsardzības nr. 8548, savukārt apgleznotā podiņu krāsns kā valsts nozīmes mākslas piemineklis ar valsts aizsardzības nr. 4449.