Otrdien par Jelgavas domes priekšsēdētāju pārliecinoši ievēlēja partijas "Par" politiķi Mārtiņu Daģi, kurš amatā nomainīs Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķi Andri Rāviņu.
1955.gadā dzimušais Rāviņš vēl padomju laiku izskaņā tika ievēlēts par Jelgavas rajona tautas deputātu padomes deputātu, bet 2001.gadā ieguva Jelgavas domes priekšsēdētāja amatu, saglabājot to līdz pat šī gada pašvaldību vēlēšanām un uz nomaiņas brīdi esot amatā visilgāk esošajam Latvijas pašvaldības vadītājam.
Jelgavas mēra amatam tika izvirzīti divi kandidāti - advokāts Daģis un Andrejs Pagors (SV/AJ). Par Daģi nobalsoja 11 deputāti, atturējās Rāviņš, Pagors, Maksims Galkins (SV/AJ) un Valentīna Kudrjavceva (SV/AJ). Par Pagoru nobalsoja tikai trīs partijas "Suverēnā vara" un "Apvienība jaunlatvieši" deputāti Pagors, Galkins un Kudrjavceva, 11 deputāti bija pret Pagora kandidatūru, balsojumā atturējās Rāviņš.
Uzrunā pirms balsošanas iepriekšējais domes priekšsēdētājs Rāviņš sprieda, ka pirms pašvaldību vēlēšanām politisko spēku galvenais sauklis bijis "Novākt, Rāviņu". Rāviņš izteicās, ka, "paldies dievam, palicis dzīvs", taču viņš balsojumā par domes priekšsēdētāja ievēlēšanu viņš nolēmis atturēties un nebalsos ne par vienu, ne par otru kandidatūru.
Jelgavā vairāki politiskie spēki ir vienojušies par koalīcijas izveidi, par mēra amata kandidātu virzot Daģi. Kā aģentūru LETA informēja kustības "Par" valdes loceklis Miks Celmiņš, deviņi ievēlētie deputāti vienojušies par kopīgu darbu jaunajā koalīcijā. Koalīcijā strādās "Jaunās vienotības" (JV), Nacionālās apvienības (NA), kustības "Par" ("Par"), Jaunās konservatīvās partijas (JKP), Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un "Latvija pirmajā vietā" politiķi. Tie būs Daģis, Uldis Dūmiņš ("Par"), Aigars Rublis (JV) un Kaspars Vaivods (JV), Vilnis Švāns (NA) un Roberts Šlegelmilhs (NA), kā arī Mārtiņš Štāls (JKP), Gunārs Kurlovičs (LRA) un Imants Konutis (LPV).
Savukārt opozīcijā palikuši trīs Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti un trīs vienā sarakstā startējušās partijas "Suverēnā vara" un "Apvienība jaunlatvieši" deputāti.
Celmiņš informēja, ka priekšsēdētāja vietnieka amatam sociālo lietu, veselības aizsardzības, kultūras, izglītības un sporta jautājumos paredzēts virzīt Rubli, savukārt kā vietnieku tautsaimniecības jautājumos Štālu.
Daģis norāda, ka ir svarīgi veicināt gan deputātu sadarbošanos domes darbā, gan lielāku sabiedrības iesaisti un skaidrus risinājumus jelgavnieku problēmām.
Politiķi esot vienojušies par kopīga darba pieeju pašvaldības pārvaldībā - diskusiju un vienošanos par svarīgākajiem darbiem, ņemot vērā sabiedrības viedokli.
Jelgavā pašvaldību vēlēšanās sīvā cīņā nelielu balsu vairākumu ieguva ZZS, kurai seko partiju "Suverēnā vara" un "Apvienība jaunlatvieši" kopīgais saraksts.
10,73% vēlētāju atbalstu guvusi JV, 10,31% - NA, 9,96% balsu ieguvusi kustība "Par", bet 7,62% - JKP. 7,56% balsu ieguvusi LRA, bet 6,65% balsu ieguvusi "Latvija pirmajā vietā".
Pārējās partijas Jelgavā nav pārvarējušas 5% barjeru.