Starp Dienvidameriku un dienvidrietumu Āfriku atrodas milzīga anomālija Zemes magnētiskajā laukā, kuru NASA rūpīgi novēro, raksta "ScienceAlert".
Šis reģions ir nosaukts par Dienvidatlantijas anomāliju (DAA), un neoficiāli to dēvē par "kosmisko Bermudu trīsstūri". Šajā vietā Zemes magnētiskā lauka stiprums strauji samazinās, kas ļoti satrauc NASA. Tas rada problēmas, jo šajā reģionā NASA satelīti un kosmiskie aparāti kļūst ievainojamāki pret Saules izstarotajām lādētajām daļiņām.
NASA salīdzina DAA ar sava veida "ieliekumu" Zemes magnētiskajā laukā vai "plaisu kosmosā". Lai gan parasti tas neietekmē dzīvi uz Zemes virsmas, orbītā esošie kosmiskie aparāti, tostarp Starptautiskā kosmiskā stacija (SKS), ir daudz neaizsargātāki.
Pazemināta magnētiskā lauka intensitāte anomālijas iekšienē var izraisīt satelītu darbības traucējumus, ja tie tiek pakļauti augstas enerģijas Saules protonu bombardēšanai.
Šādi triecieni var radīt zemāka līmeņa kļūmes, bet tie nes augstu datu zuduma risku. Tāpēc satelītu operatori regulāri izslēdz kosmisko aparātu sistēmas, pirms tās nonāk šajā bīstamajā zonā.
Eksperti uzskata, ka anomālija ir saistīta ar Āfrikas lielo zemes apgabalu ar zemu sagriezuma ātrumu, kas atrodas aptuveni 2900 kilometru dziļumā zem Āfrikas kontinenta. Tieši šis apgabals izjauc magnētiskā lauka ģenerāciju reģionā.
Zinātnieki joprojām pilnībā neizprot magnētisko anomāliju un tās sekas, taču jaunas teorijas pamazām izgaismo šo fenomenu.
Piemēram, NASA heliotiķe Ešlija Grīlija secinājusi, ka DAA lēnām dreifē. Šis secinājums ir apstiprināts arī ar datiem no CubeSat satelītiem.
Tomēr ar to viss nebeidzas. Izskatās, ka magnētiskā anomālija ir sadalīšanās procesā. Zinātnieki uzskata, ka DAA sadalās divās atsevišķās daļās, katrai no kurām ir minimāla magnētiskā intensitāte, un tās abas ir daļa no vēl lielākas anomālijas.