Mazais satelīts tiks nosūtīts uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS) un pēc tam novietots orbītā, lai pārbaudītu tā veiktspēju kosmosā.
Zinātnieki no Kioto universitātes (Japāna) kopā ar mežistrādes uzņēmuma "Sumitomo Forestry" inženieriem radījuši pasaulē pirmo pētniecības pavadoni kuba formā, kas šī gada septembrī dosies orbītā ar nesējraķeti "SpaceX", raksta "ScienceAlert".
Pasaulē pirmais koka satelīts tika izveidots no magnolijas koka un tika nosaukts par "LignoSat". Tas ir kubs, kura katra mala ir 10 cm augsta.
Šis mazais satelīts ir eksperimentāls, jo zinātnieki vēlas pārbaudīt, vai šādi satelīti labi darbosies orbītā. No metāla izgatavoti satelīti, kad tie sabojājas un sadeg Zemes atmosfērā, to piesārņo ar metāla daļiņām. Tāpēc "LignoSat" veidotāji uzskata, ka nākotnē koka satelīti varētu aizstāt esošās ierīces orbītā, jo, atgriežoties uz Zemes, tie pilnībā sadegs un neatstās aiz sevis nekādus piesārņotājus.
Pēc zinātnieku domām, metāla daļiņas, kas izdalās, atmosfērā iznīcinot parastos satelītus, var negatīvi ietekmēt vidi un attālinātās sakaru sistēmas.
"LignoSat" veidotāji nākamnedēļ plāno nodot savu radījumu Japānas kosmosa aģentūrai JAXA. Pēc tam sāksies sagatavošanās darbi tā nosūtīšanai kosmosā. Plānots, ka nesējraķete "SpaceX" koka satelītu kopā ar citām kravām nosūtīs uz SKS šī gada septembrī. Pēc tam satelīts tiks izlaists orbītā ap Zemi no SKS Japānas moduļa, lai pārbaudītu tā izturību.
Pēc zinātnieku domām, riņķojot orbītā, koka satelīts nosūtīs uz Zemi datus par savu stāvokli. Tādējādi zinātnieki varēs noskaidrot, cik labi šāds satelīts spēj darboties kosmosa apstākļos un vai tas spēj izturēt lielas temperatūras izmaiņas.