Kā latviešiem ieguldīt zeltā un ko svarīgi zināt (+VIDEO)

Ekonomika
VS.LV 11:27, 26.04.2025 0

Pēdējo gadu griezumā, metala cena ir sasniegusi rekordaugstu līmeni.

 

Zelts bieži tiek uzskatīts par investīciju veidu, kas var kalpot kā nodrošinājums pret ekonomisko nenoteiktību un finanšu tirgus svārstībām. Šī gada laikā novērotais būtiskais zelta cenas kāpums vēl vairāk pievērš investoru uzmanību šim aktīvam. Neskatoties uz to, ka zelts kopumā tiek uzskatīts par drošu ieguldījumu, tomēr arī tā cena svārstās atkarībā no pasaules ekonomikas dinamikas, ģeopolitiskajiem notikumiem un tirgus pieprasījuma. Kā ieguldīt zeltā un ko svarīgi zināt pirms šāda lēmuma pieņemšanas, skaidro eksperte Dina Tračuma.

Investori parasti izvēlas zeltu kā nodrošinājumu pret inflāciju un finanšu tirgus svārstībām. Tomēr nevarētu apgalvot, ka tas ir pilnīgi drošs ieguldījums - zelta cenu ietekmē daudzi faktori, sākot no procentu likmju izmaiņām un beidzot ar globālo situāciju. Neraugoties uz to, ka zelts tiek uzskatīts par vienu no stabilākajiem ieguldījumiem, tā cena nav imūna pret tirgus svārstībām.

Pēdējo gadu griezumā, zelta cena ir sasniegusi rekordaugstu līmeni - pārsniedzot uz brīdi 3500 ASV dolārus par unci (31,1 grams), atspoguļojot pieaugošo investoru pieprasījumu un tirgus reakciju uz ekonomiskajiem un ģeopolitiskajiem faktoriem. Tomēr ikvienam investoram, kurš vēlas ieguldīt zeltā, jāpatur prātā - neviena investīcija nav bez riska.

No monētām līdz digitālajam zeltam

Mūsdienās ir dažādi veidi, kā ieguldīt zeltā. Tradicionāli investori izvēlas iegādāties fizisku zeltu - stieņus, monētas un juvelierizstrādājumus, tomēr šāds ieguldījuma veids prasa papildus izmaksas, piemēram, par zelta uzglabāšanu un apdrošināšanu.

Cits veids ir iegādāties zelta ieguves jeb kalnrūpniecības uzņēmumu akcijas. Šādā veidā iespējams gūt labumu ne tikai no zelta cenas izmaiņām, bet arī no uzņēmumu darbības rezultātiem: to rentabilitātes, izaugsmes perspektīvām un izmaksātajām dividendēm. Tomēr ieguldot zelta ieguves uzņēmumu akcijās, jāņem vērā, ka ne vienmēr, pieaugot zelta cenai, palielināsies arī konkrētā uzņēmuma akciju cena.

Vēl viena alternatīva ir ieguldījumi biržā tirgotos fondos (ETF), ar kuru palīdzību iespējams ieguldīt gan tieši zeltā, gan iepriekš minēto zelta ieguves uzņēmumu akcijās. Ieguldot biržā tirgotos fondos, ir iespēja samazināt izmaksas un sadalīt risku starp vairākām zelta ieguves uzņēmumu akcijām.

No zelta cenas svārstībām var gūt peļņu arī, tirgojot, tā saukto, digitālo zeltu (XAU). Dažādas ieguldījumu platformas ļauj slēgt darījumus, kuru vērtība ir atkarīga no zelta cenas tirgū. Tas nozīmē, ka jūs varat pirkt un pārdot zeltu reāllaikā, izmantojot cenu pārmaiņu priekšrocības, bez papildus izmaksām, kas būtu saistītas ar fiziska zelta turēšanu. Šī elastība padara to par populāru risinājumu investoriem, kuri aktīvi darbojas finanšu tirgos.

Diversifikācija - atslēga uz veiksmīgiem ieguldījumiem dārgmetālos

Pirms pieņemt lēmumu par ieguldījumiem zeltā, svarīgi skaidri apzināties savus finanšu mērķus. Zelts var būt spēcīgs instruments ieguldījuma portfelī, taču, tāpat kā jebkuras citas investīcijas, arī ieguldījumi zeltā ir pakļauti tirgus piedāvājuma un pieprasījuma izmaiņām, ģeopolitisko apstākļu un citu faktoru ietekmei. Neaprobežojieties ar dārgmetālu tirgu - sabalansēts portfelis ir diversificēts un nodrošina gan stabilitāti, gan zemāku iespējamo ieguldījumu risku un iespējamos zaudējumus nākotnē.

Atruna

Ieguldījumi ir saistīti ar risku un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms ieguldījumu lēmuma pieņemšanas iepazīstieties ar visiem dokumentiem. Vēsturiskie rezultāti negarantē līdzvērtīgus rezultātus nākotnē. Šeit sniegtā informācija nav uzskatāma par Luminor piedāvājumu, konsultāciju vai ieteikumu.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Liela daļa Latvijas jauniešu jūtas finansiāli neaizsargāti (+VIDEO)

Budžeta plānošana nav sarežģīta, bet tajā pašā laikā nav arī viegla, jo prasa mērķtiecīgumu, disciplīnu un pārdomātu rīcību.

Ekonomika Gauss: Pēc atlaišanas no amata vēl pastāv neatrisinātas saistības

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" bijušais valdes priekšsēdētājs Martins Gauss, kurš no amata tika atbrīvots šogad aprīļa sākumā, uzskata, ka vēl pastāv neatrisinātas saistības pēc viņa atlaišanas.

Ekonomika Latvijā benzīna vidējā cena pagājušā nedēļā samazinājās par 3,5%

Latvijā 95.markas benzīna vidējā cena pagājušajā nedēļā samazinājās samazinājās par 3,5%, bet dīzeļdegvielas vidējā cena saruka par 3,4%, liecina Eiropas Komisijas (EK) apkopotie dati.

Ekonomika Atsākta reģionālā autoceļa pārbūve no Sventes līdz Ilūkstei

Augšdaugavas novadā pēc tehnoloģiskā pārtraukuma ir atsākta reģionālā autoceļa Svente-Lietuvas robeža (P70) pārbūve no Sventes līdz Ilūkstei, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.

Lasiet arī

Ekonomika Jāgere: Latvijas stiprās puses investīciju piesaistē ir cilvēki

Latvijas stiprās puses investīciju piesaistē noteikti ir cilvēki, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktore Ieva Jāgere.

Ekonomika Jāgere: LIAA būtiski palielina cilvēku skaitu darbam ar investīciju piesaisti

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) būtiski tiek palielināts cilvēku skaits, kas strādā ar investīciju piesaisti - ja iepriekš tie bija deviņi darbinieki, tad tagad būs 33, intervijā aģentūrai LETA sacīja LIAA direktore Ieva Jāgere.

Ekonomika Asociācija: Gandrīz pilnībā apstājies komercīpašumu investīciju tirgus

Pie pašreizējā EURIBOR likmju līmeņa gandrīz pilnībā ir apstājies komercīpašumu investīciju tirgus, un darījumi ar A klases biroju ēkām nav notikuši jau divus gadus, aģentūrai LETA pauda Nekustamo īpašumu attīstītāju alianses (NĪAA) vadītājs Ints Dālderis, kurš ir arī Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) padomnieks Eiropas Savienības fondu jautājumos.

Ekonomika Latvijā populārākais ieguldījumu veids ir pensiju trešais līmenis

Latvijā iedzīvotāji priekšroku ieguldījumos dod pensiju trešajam līmenim, Lietuvā populārākā ir dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu, bet Igaunijā daudz vairāk ir "īsto" investoru, kuri izvēlas naudu ieguldīt akcijās un fondos, informē "SEB bankas" pārstāvji, atsaucoties uz veikto aptauju.